Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Kijavítaná nekem valaki...

Zsófia Kiss kérdése:

Kijavítaná nekem valaki helyesen az alábbi két mondatot bitte? Hogy mondanátok németül? Leforditottam, de nem tudom, hogy helyesen-e. Kijavítaná valaki helyesen?

Figyelt kérdés

1.Van itt egy szép ágy.

-Hier ist ein schöne Bett.

2.Van itt egy szép és kényelmes ágy is.

-Hier ist ein schöne komfortabele Bett.

Azt, hogy,, is, szintén,, azt nem tudtam beírni a második mondatba, mert nem tudom hogy van németül, és azt sem, hogy a mondat felépítésben hol helyezkedik el. Erre is kaphatnék választ? Előre is köszi.



2018. febr. 22. 20:23
 1/6 anonim ***** válasza:

Először a melléknév ragozást kellene megtanulni, csak segg kérdése...


Másodikra pedig a válasz: Hier ist auch ein...

2018. febr. 22. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi a stresszes választ. Amint látod valami fogalmam azért van rolla, csak nincs ki leellenorizze nekem, hogy helyesen forditottam-e le és gondoltam itt vannak segitokesz emberek. :(
2018. febr. 22. 23:06
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Elsőnek abban igaza van: Melléknévragozás!!!!

De ha már vette a fáradságot ezt leírni, segíthetett volna.


Hier ist ein schöneS Bett. - Vegyes melléknév ragozás!

Hier ist auch ein schönes, komfortables Bett.

Az auch=is általános szabály szerint az előtt a szó előtt áll, amelyikre vonatkozik.

2018. febr. 23. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
50%

Ebben mi volt a stresszes?

Lusta voltál megtanulni a melléknév ragozást, ezért inkább kérdeztél, pedig minden tanár leírtaja azt a 3 db 4x4-es táblázatot amit meg kell jegyezni. De szerencsére nem kellett venni a fáradtságot előkeresni, túl gyors volt a második:)

2018. febr. 23. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
4-es: ő legalább PRÓBÁLTA megcsinálni, nem úgy mint sokan mások, akik csak a kérdést teszik fel és várják, hogy más megcsinálja helyettük...a jó válaszokat meg előttem már leírták.
2018. febr. 23. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A Bett seml. nemű

főnév

2018. nov. 21. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!