Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan készülhetek a középfokú...

Shofia kérdése:

Hogyan készülhetek a középfokú német nyelvvizsgára, ha nem jó a némettanárom?

Figyelt kérdés
Előző évben egy német előkészítős osztályba jártam, ahol heti 15 órában tanulhattam német nyelvet, és ez nagyon sokat segített. Rengeteget tanultam tavaly. Viszont most több csoportba osztottak be minket, és egy nagyon szörnyű tanárt kaptunk! Én viszont maximum jövőre szeretném letenni a középfokút. Gyakorlatilag német órán alig csinálunk valamit. folyamatosan felolvasunk szövegeket, azt többször is, annyiszor, hogy eltelik vele az óra, viszont le se fordítjuk, nem beszélünk róla, semmi. Amíg mi elolvasunk egy 2 perc alatt elolvasható szöveget, (mi max 3x szoktuk) addig ő elmobilozgat magában. Vannak órák ugyan, amikor veszünk némi nyelvtant is, de azok nagyon alapok! Mint pl a weil, amit ebben az évben mi már 6x vettünk úgy, mintha még csak nem is hallottunk volna róla, de ezt mi már tavaly egy hét alatt kiveséztük, (meg hát amúgy is ismerte már mindenki) néha meg kell tanulni szövegeket, az úgy oké, és segítenek is ezek. De ez akkor is iszonyat lassú, és unalmas folyamat. Az a probléma, hogy nincs pénzünk külön tanárra, és én nem tudom hogyan kezdjek magamtól úgy tanulni németet, hogy biztosan meglehessen a középfokum. Ki mit tudna ajánlani, mit csinálna az én helyemben, hogyan gyakorolhatom a nyelvet? (Elkezdtem már nézni filmeket, meg olvasok pár német könyvet természetesen németül, de a nyelvtant szeretném átvenni) egyébként a beszélgetéssel nincs nagy probléma, könnyen meg tudok szólalni, csak egy picit azt még lassúnak érzem. Nem kell sokat gondolkodnom a mondatokon, de azért lehetne gyorsabb.

2018. febr. 22. 20:32
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
2018. febr. 22. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Uuu köszönöm!! 😍😍
2018. febr. 22. 22:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!