Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mennyire hasonlítanak a szláv...

Mennyire hasonlítanak a szláv nyelvek?

Figyelt kérdés
Hangzásra nekem egyforma az összes. De egy Szerb mennyire érti pl a Horvátot? Teljesen vagy részeiben? Esteleg egy Orosz az Ukránt?

2018. febr. 25. 15:36
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A szerb és a horvát lényegében ugyanaz, csak az előbbiek cirill betűkkel írnak, az utóbbiak pedig latinnal. A szlovákok és a csehek is igen jól megértik egymást. A macedónok és a bolgárok is. Más szláv párosításokban lehet nagyobb különbség, ami már nehézkessé teheti a kommunikációt.
2018. febr. 25. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
100%
Hadd pontosítsam az előző hozzászólot. Csak a horvát és a szerb irodalmi nyelv egyezik meg, a területi nyelvváltozatok Horvátországban eléggé különbözők. Ellentétben a regionális változatokkal, amelyek nem szimpla nyelvjárások, ugyanis a különbségeken túl saját irodalmuk, olykor médiájuk van. Itt az érthetőség csorbul. Montenegró vagy Macedónia esetében tényleg csak szeparáló nyelvjárásokról lehet beszélni. A szlovén írott nyelv érezhetően különbözik a többi délszlávtól, de a kölcsönös érthetőség nagyfokú, mert egy időben tudatosan igazodtak a szerbhorvát nyelvhez. Szlovéniában van kb. 40 sajátos nyelvjárás és két regionális nyelvváltozat (a muravidéki vend és az olaszországi réziai).
2018. márc. 12. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

nekem horvátországi szerb lány mondta, hogy a horvát és a szerb kb ugyanaz, csak olyan a különbség, mint a brit és amerikai angol közt.

és azt mondta, hogy ő mondhatja magáról, hogy négy nyelvet beszél, holott azok szinte ugyanazok. (szerb, horvát, macedon, meg még valamelyik - őt és a párját angliából ismerem, azt hittem, horvátok, merthogy horvátországiaiak, most mondták nemrég, hogy szerb nemzetiségűek.

2018. márc. 16. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Szlovák nyelvet tanultam. Csehországban, Szlovéniában tudtam érvényelsülni. Horvátországban és Boszniában már kevésbé.
2018. ápr. 16. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
77%

A szerb-horvát nagyon hasonló, az orosz-ukrán meg még jobban, annyi, hogy az ukránok használják a mi "i" betűnket meg egykét dolgot máshogy ejtenek+néhány saját szavuk van. De teljesen jól meg lehet érteni orosztudással egy ukránt és fordítva. A bolgár-macedónnal is ez a helyzet, sőt egyesek el sem ismerik a macedónt önálló nyelvként, a bolgár egyik dialektusának tartják.

Albánia viszont nem szláv ország, az albán nyelv teljesen különböző, nem hasonlít semmire, néhány átvett török és szláv szavuk van mindössze (csak azért mondom, mert ők is ott vannak a kulcsszavak között).

2018. jún. 17. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Kini :)) ***** válasza:
100%

Oroszul tudok, de egy másik szláv nyelvről sem tudom elmondani, hogy emiatt tökéletesen értem, még az ukránról sem. Nyilván megértek belőlük egyet s mást, de erre a tudásra nem támaszkodnék :D

Amúgy úgy tudom, hogy a szerb és a horvát nyelv szinte teljesen ugyanaz, csak ugye a szerbek a cirill betűket használják, míg a horvátok a latint.

2018. jún. 18. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Minden ukrán tud oroszul, csak nem mindig hajlandóak megszólalni, pláne Nyugat-Ukrajnában. De például Kijevben, és attól keletebbre menőnek számít a fiatalok körében, ha oroszul beszélnek. Az oroszok viszont nem igazán tudnak ukránul, inkább csak megértenek valamennyit belőle. A szavak 62%-a közös eredetű a két nyelvben. Az ukrán-lengyel, vagy ukrán-szlovák nyelvek esetében ez az arány még magasabb.
2018. szept. 9. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!