Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik szláv nyelvek felé...

Melyik szláv nyelvek felé érdemes nyitni?

Figyelt kérdés

Szeretnék legalább egy kis szláv nyelvet elsajátítani, csak nem tudom, hogy melyik legyen. A horvát és a cseh között vacillálok. Ugye mindkettő legalább egy másik nyelvet is "behoz a képbe". Nincs konkrét célom egyikkel se, inkább hobbi, aztán ha tényleg megtetszik amit elkezdtem, akár hasznom is lehet belőle.


Ti melyiket választanátok és miért?



2017. dec. 30. 20:31
 1/5 anonim ***** válasza:
A horvat tobbet hoz be a kepbe,mert a szerb,horvat,bosnyak,es montenegroi nyelvek alig kulomboznek. Nem is tudom hogy ezek elismert kulonallo nyelveknek szamitanak-e?
2017. dec. 30. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Részben nyelvészetet tanulok (angol), úgyhogy azt tudom mondani, nyelvészeti szempontból nincs semmi különbség köztük. Persze ha elkezdesz tanulni pl horvátul, akkor még nem fogod egy az egyben megérteni a szerbet, ha elsőre hallod. Viszont ha hozzászoksz, akkor nagy gondod nem lehet.

Szóval ezek inkább politikailag számítanak külön nyelvnek. Képzeld el mondjuk, hogy mondjuk lenne egy külön székely állam, de valamiért fújnának a székelyek a magyarokra ezért a sajátjukat külön nyelvként határoznák meg.


Válaszokat még mindig várok.

2017. dec. 31. 09:35
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha hobbiszinten tanulod, akkor azt válaszd, amelyik jobban tetszik. Én beszélek oroszul (most már csak beszéltem), azzal a horvátot jobban értettem.
2017. dec. 31. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Válaszd a szlovént.

Az egyik legősibb szláv nyelv, ezért picit bonyolultabbnak is tűnik mint a többi. Mivel sokáig elszigetelten éltek, nem ment át annyi változáson mint a többi szláv nyelv, megmaradt sok archaikus elem.

Éppen ezért megérted az összes déli szláv nyelvet (míg ez visszafelé nem igaz).

Meg szerintem szebben is hangzik mint a többi.

2018. jan. 9. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Még egy kérdés: egy délszláv és egy nyugati szláv nyelv mennyire érthető kölcsönösen? Nyilván, másik csoport, de például ha megtanulok szlovákul, akkor mennyire nagy nehézség elsajátítani a horvátot vagy a szerbet?
2018. jan. 23. 23:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!