Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Középszintű nyelvi érettségi...

Középszintű nyelvi érettségi esetén jár B1 nyelvvizsga?

Figyelt kérdés
Arról tudok, hogy emelt nyelvi érettséginél ha minimum 60%-ot elért a vizsgázó akkor B2-es érettségit kap. Ez középre nem igaz? Az Oktatási Hivatal oldalán nem találtam pontos választ.

2018. febr. 28. 19:01
 1/8 anonim ***** válasza:
22%
Tegyük ezt rendbe: az emelt szintű érettségiért sem jár nyelvvizsga, csupán felsőoktatásba való jelentkezésnél úgy számolják. Középszintű nyelvvizsgánál nem számolnak úgy.
2018. febr. 28. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
2018. febr. 28. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
B1-es nyelvvizsgával egyenértékű, ha az emelt érettségid 40-59% között van.
2018. febr. 28. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

#1 Úgy tudom ez nem így van. Egy barátom is aki emeltezett németből és 60% fölött teljesített papíron is megkapta sikeres nyelvvizsgát bizonyító oklevelét. Mintha rendesen nyelvvizsgázni ment volna.


Van egy nem olyan régi (2015ös) cikk is róla: [link]

2018. márc. 1. 08:42
 5/8 anonim ***** válasza:
Én emelt spanyol érettségiztem , épp nem lett meg a 60 %, így az érettségim az alapfokú spanyol nyelvvizsgával egyenértékű, ez bele is van írva a bizonyítványomba. Akinek meglett a 60, az pedig középfokú nyelvvizsgát kapott. Szerintem középszintnél nem kapsz nyelvvizsgát. (vagyis azzal egyenértékű bizonyítványt)
2018. márc. 1. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Tehát az első rosszul mondja, de, kapsz nyelvvizsgát emelt szintért...legalábbis pár éve még biztosan így volt (2010-ben érettségiztem)
2018. márc. 1. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Középszintű érettséginél nem jár. Emeltnél jár 60% fölött. Az első válaszadó rosszul tudja.
2018. márc. 2. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az első talán azzal az információval keveri össze, hogy nem jár külön nyelvvizsga-bizonyítvány. Ez igaz. De nyelvvizsga igen. Az érettségi bizonyítványba kerül egy záradék, hogy nyelvvizsgával egyenértékű, és ez mindenhol felhasználható.
2018. márc. 2. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!