Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Norvég, Feröer, Svéd, Finn,...

Norvég, Feröer, Svéd, Finn, Dán melyik nyelvet tanuljam 3# nyelvnek?

Figyelt kérdés
eddig tudok angolul(középfokú hamarosan meg lesz) spanyolul alap fok környékén de a Skandináv nyelvek meg az Ír mindig vonzottak mind kiejtés mind írás terén de nem tudom melyikkel kezdjem el ötletek??? Én az írt meg az izlandi feröert kezdeném el szívesen de nem tudom hogy M.O-n lehet e tanulni egyáltalán ...Ötletek?Tippek? helyek ahol izlandi feröert és Ír nyelvet tanulhatok ??? F/16 (fogékony vagyok a nyelvekre és hamar rá hangolódok a ki ejtésükre)

2018. márc. 1. 19:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
94%
Ha hasznosítani is akarod, akkor én a svédet vagy a dánt választanám, mert a kettő nagyon hasonlít és sokat értesz a norvégból is velük. Feröeri kicsit messzebb van, a finn meg teljesen más világ a germán nyelvektől. Én tanultam svédül és most finnül, mindkettőt "tét nélkül" tehát hobbiból, nem bántam meg egyiket sem.
2018. márc. 1. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
94%
Én a helyedben felsőfokú angolra majd középfokú spanyolra gyúrnék és csak ezután állnék neki a 3.nyelvnek.
2018. márc. 2. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Garpe ***** válasza:

Szia! :)


Itt a lingvo.info oldalán találsz egy nagyon jó listát és keresőt ami nagy segítség lehet:

[link]


#2-estől nem rossz ötlet, hogy told meg a spanyolt, az angol felsőfokút viszont nem javaslom, azt csak akkor csináld, ha tényleg szükséged van rá.


A svéd meg a dán angol/német alapokkal nem olyan iszoynat nehéz, a norvégnál érdemes megnézni, hogy melyik norvég nyelvről van szó (Nynosk vagy Bokmal). Az ír az egy elég más történet az az angol s a spanyol dolgaidhiz képest hirtelene idegen lesz, de nem vészes. A finn iszonyat nehéz. Egyik szobatársam Svédül a másik finnül tanult az egyetemen egy félévet (mond ketten tanultak már több indo-európai nyelvet előtte s jól beszéltek angolul avagy németül). A Svéd egész jól meg lett a srácnak dologozott rajta, de nem halt bele s a végén már egész szép szintre eljutott. A finnes történetet csináló kétszer annyit tanult s így is majdnem megbukott.


Én azt ajánlom, hogy nézd meg ezeket a nyelveket (már amelyik van) Duolingon, illetve a lingbo.info-n vannak ilyen nyelvbemutatók is a lingvopédia menüben, az egy egész jó ízelítőt adhat. Ezek után már érzed a dolgot s fogj bele abba amelyik a legojbban érdekel. Javaslom, hogy amelyiket kiválasztod, az ahhoz kötődő Facebook csoportba lépj be, mert ott rengeteg segítséget kaphatsz.


Ha gondolod, írj nyugodtan privátot (akár te is kedves olvasó).

2018. márc. 4. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
3# nagyon köszönöm az információkat, csak ír meg feröer(izlandi) nyelv tanárt nem találtam sehol.
2018. márc. 4. 10:48
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Több alkalommal is úgy írsz, mintha az izlandi és a feröeri egy nyelv lennének. Ha esetleg így véled, közlöm, hogy nem: két teljesen különböző nyelv! Nyilván sok közük van egymáshoz, de pl. a dán és a norvég közelebb áll egymáshoz, mint az izlandi és a feröeri.


E két utóbbi és az ír nyelv is igazán különleges és fantasztikus nyelvek, de valójában nem sokra lehet velük menni, mert e hármat összesen nem beszélik 500 000-ren anyanyelvi szinten. - Ráadásul az elsajátításuk egyáltalán nem könnyű, sem nyelvészeti, sem gyakorlati szempontból.


A finn elképesztően nehéz nyelv, s bár tagadhatatlanul vannak közös pontok a magyar nyelvtannal, egy magyarnak is megterhelő a megtanulása. Persze nem lehetetlen, de újra felmerül a kérdés: megéri-e a belefektetett energia?!


A skandináv nyelvek közül talán a norvég (Bokmål) a legkönnyebb, mert ezzel tényleg kap az illető egyfajta rálátást a svéd és a dán nyelvekre. Ennek ellenére a "legmenőbb"-nek a svéd nevezhető, s talán ez a legdallamosabb is. A dán a kiejtése miatt borzasztóan nehéz.


Ha van még kérdésed, írj nyugodtan!



egy dán szakos

2018. márc. 5. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
56%
dán
2018. márc. 5. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat
2018. márc. 12. 19:32
 8/11 A kérdező kommentje:
Csak az lenne a kérdésem hogy izlandi és vagy ír nyelvet M.O-n hol lehet tanulni?
2018. márc. 12. 19:33
 9/11 anonim ***** válasza:
Hajrá Rejkjavik !
2018. márc. 12. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

A dan valoban nehez a kiejtese miatt. A norveg pedig a dialektusok miatt. A Nynorsk sem egy meghatarozott konkret nyelv. Leginkabb nyugaton beszelik. Norvegoktol hallottam, hogy alig erti meg egymast egy osloi es egy bergeni peldaul. De ettol fuggetlenul ezt tanulom :D


Egy norveg szakos

2018. máj. 19. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!