Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szerintetek a Trónok harca jó...

Szerintetek a Trónok harca jó nyelvtanulásnak?

Figyelt kérdés

Persze nem magyar felirattal.

Szépen lassan beszélnek benne, szerintem jó, elnézve a magyar szikront.


2018. márc. 4. 09:42
 1/3 anonim ***** válasza:
Szépen lassan?? Szerintem ha már vagy egy bizonyos szinten akkor jó. Viszont egy kezdőnek nem ajánlom hogy egyből ezzel indítson. Régiesebb a szó használat, vannak benne teljesen idegen szavak.
2018. márc. 4. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Persze az elején rossz, mert tényleg vannak benne idegen szavak, azt hiszem egy oldalt szótároztam ki, nem ismertem a felkelés, nyereg, lázadó, árulás stb. szavakat.

Gyenge középfokon állok, oké 5-ös lett az érettségim, de csak második nyelvként foglalkoztam vele.

Igen, szerintem kifejezetten szépen, tisztán, prózaian, lassan beszélnek beszélnek benne, az akcentust leszámítva.

2018. márc. 4. 10:11
 3/3 anonim ***** válasza:
Szerintem jó, én is azt néztem, szintén kb. érettségi környékén. Szerintem is érthetően és lasabban beszélnek benne, nekem azzal nem volt soha bajom, hogy nem hallottam ki mit mondott, nem értettem. Ilyen szempontból szerintem sokkal rosszabbak az amerikai sitcomok, mert azokban szerintem tök gyorsan beszélnek, szlenges is. Az pedig szerintem nem baj, ha még nem értesz minden szót, ha magát a történéseket, cselekményt és az elhangzottakat nagyjából érted. Szerintem olyan sorozatot nem is találnál, amiben minden egyes szónak ismered a jelentését, mert elég szorosan kötődnek az adott sorozat témájához, pl. tök más a szókincse egy Trónok Harcának és egy Dr. House-nak, és majd előbb-utóbb megtanulod őket, mivel többször is előfordulnak a sorozatban.
2018. márc. 4. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!