Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » 11-es vagyok és szeretem a...

11-es vagyok és szeretem a német nyelvet, és gondolkodtam azon hogy menjek 12 után egyetemre, de nem tudom hogy milyen, nagyon eltér az altalanostol meg a kozepsulitol, mi a véleményetek megéri elmenni?

Figyelt kérdés
2018. márc. 8. 18:02
 1/6 A kérdező kommentje:
Nem vagyok nagy nyelvzseni de a német könnyen megy,csak félek hogy az egyetemen sokmindent tömnek egyszerre a diákba és félek hogy nem fogok tudni olyan tempóba tanulni. :(
2018. márc. 8. 18:03
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha meg sem próbálod, sosem tudod meg. Legyen önbizalmad, sokan elvégeztek már egyetemet, neked is menni fog, csak szorgalom kell hozzá, meg érzék az adott területhez. Annyiban tér el a középsulitól, hogy sokkal jobb :D Nem kötelező minden órára bemenni, te osztod be a tanulnivalót a vizsgáig, ha hamar letudod a vizsgákat, lesz egy csomó szabad heted..persze többet kell tanulni és önállóban, de simán teljesíthető, ha teszel érte.
2018. márc. 9. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Na valaki?
2018. márc. 9. 10:54
 4/6 A kérdező kommentje:
Még?
2018. márc. 9. 10:54
 5/6 A kérdező kommentje:
És csak azt tanítják amire jelentkeztél vagy rendesen van több tantárgy emelett?pl matek,angol stb?
2018. márc. 9. 11:34
 6/6 anonim ***** válasza:
Könnyebb lenne, ha megmondanád, hogy mire szeretnél jelentkezni, de feltételezem, hogy a germanisztika érdekel. Ezen a szakon elsôsorban irodalmat és nyelvészetet tanulsz, ezen kívül pedig történelmet, és egyéb kultúrális ismereteket. Bölcsészettudományi karon viszont felvehetsz minor szakot is, ez pl. lehet angol vagy más nyelv, és más btk-s szak. Ezeket egy kicsit kevesebb óraszámban tanulhatod.
2018. márc. 9. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!