Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hallott szövegértést milyen...

Hallott szövegértést milyen módszerrel érdemes gyakorolni?

Figyelt kérdés

Nem nyelvvizsgára készülök, hanem a való életben szeretném megérteni az angol beszédet.


Jelenleg max 20-30%-ot értenék egy anyanyelvi angol beszédéből, aki tempósan beszél. Egy nem anyanyelvinek kb a 70%-át értem, tehát még azt se mondhatnám tisztának.


Melyik taktikával tudnám gyakorolni jobban a szövegértést?

1.) minél több videót nézzek (pl előadások), angol felirattal, és nem baj ha nem értem és nem is hallom ki a szavakat rendesen, csak olvassam és közbe halljam a szöveget.

2.) inkább haladjak lassabban, sokszor visszatekerve, de azt értsem meg 100%-osan


Adott idő alatt melyik fejleszti jobban a hallás utáni szövegértésemet? Napi kb 1 órát szánnék erre.

Leginkább olyanok válasza érdekelne, akik szintén gondban voltak a hallás utánival, és sokat kellett fejleszteniük ezen képességüket.


2018. márc. 10. 17:17
 1/3 anonim ***** válasza:
52%
Tanulj szavakat és hallgass idegennyelvi beszélőket, amikre megpróbálsz reflektálni.
2018. márc. 10. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nekem az extenzív olvasás mp3 -mal sokat segített. Eleinte VOA English cikkek, utána regény+ audio bookja egyszerre. Nagyon gyorsan fejlődtem tőle. Követek vloggereket is engem érdeklő témákban és nézek filmeket, sorozatokat is, azok is jók. De az olvasás hallgatással vált be a legjobban.
2018. márc. 10. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Soha ne tanulj szavakat, csak mondatokat!
2018. márc. 10. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!