Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » ECL nyelvvizsga mennyire...

ECL nyelvvizsga mennyire színvonalas? (angol c1 elsősorban)

Figyelt kérdés
Vannak ismerőseim, akik 3-jára buktak meg például szóbelin, pedig jók angolból. Ez egy jó nyelvvizsga vagy a könnyebbik fajtákból való inkább? (Euroexam, Origohoz viszonyítva akár)

2018. márc. 11. 13:14
 1/2 anonim ***** válasza:
49%
Nagyon az.
2018. márc. 11. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Szerintem ez pont a közép kategória. Az ilyen kommersz vizsgák között, mint amiket te írtál, vagy TELC és társai SZERINTEM az ECL a legszínvonalasabb. Egy Cambridgehez, IELTShez képest viszont nem sokat ér, főleg nem külföldön. Én 2012ben nyelvvizsgáztam C1es szinten angolból, azért nem Cambridgeet választottam, mert nagyon drága lett volna, vmi 45ezer forint, helyette mentem ECLre. Fél évvel előtte egy emelt érettségivel szereztem meg a középfokú nyelvvizsgát, utána önállóan készültem fel a felsőfokra. Oké, hogy nem volt könnyű ezt aláírom, de azért nem volt megugorhatatlan akadály. Szerintem rosszul ítéled meg társaid tudását, mert a szóbeli pl pont a legkönnyebb rész volt. A levélírás ezerszer nehezebb volt, akkor nem lehetett szótárt sem használni (mintha azt hallottam volna, hogy azóta lehet). Szóval jó nyelvvizsga, de ahol nyelvtudás kell, ott úgysem a papírt nézik, ahol meg elég a papír, ott mindegy, hogy ECL vagy Euro van ráírva.
2018. márc. 12. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!