Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Németből szeretnék B2 vizsgát....

Németből szeretnék B2 vizsgát. TELC vagy ÖSD? Melyiket válasszam?

Figyelt kérdés

Külföldi munkavállaláshoz kell.

Melyikre egyszerűbb felkészülni, illetve melyikhez van több anyag a neten?



2018. márc. 12. 12:00
 1/5 anonim ***** válasza:
90%

TELC a könnyebb, de nem mész vele semmire külfölön. Ha Ausztriába mész, akkor az ÖSD-t ajánlom, ha Németországba, akkor viszont a Goethe-t. Ha pedig biztosra akarsz menni mindkét országot tekintve, akkor TestDaf, azt egyetemeken is mindenhol elfogadják.

Persze ezek mind nehezebbek, mint a TELC de van felkészítő könyv mindegyikhez, ha jól tudom, és a neten is vannak anyagok.

2018. márc. 12. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Igazából az a terv, hogy itthon megcsinálom az egyiket ezek közül (főleg önálló felkészüléssel), mert mindenképp kérnek B2 nyelvvizsgát ahhoz. De ott a munkaengedélynek van egy 3 hónapos átfutási ideje, addig beiratkoznék egy ottani intenzív tanfolyamra.

Szerencsére nem nulláról indulok, 15 évig tanultam németet, de az utóbbi 10 évben nem használtam. A nyelvtan megy, a szóbeli résszel vannak gondok.

2018. márc. 12. 12:42
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

ÖSD

Sokkalta könnyebb. Külföldön os lefogadottabb.

2018. márc. 12. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
ÖSD-n végig lehet szótárat használni. Ettől persze nem lesz egyszerűbb az időkorlát ill. a szövegek miatt, de szerintem így is nagy előny.
2018. márc. 14. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :)
2018. márc. 14. 22:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!