Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Valaki letudja fordítani ezt...

Valaki letudja fordítani ezt a mondatot nekem magyarra? (német)

Figyelt kérdés

Sziasztok! :) :)

Szóval meg szeretnék kérni valkit arra, hogy fordítsa le nekem ezt a mondatot németről magyarra.

-Soll man als Jügendliche mit dem Freunden über das Wochenende verreisen dürfen.-

Tudom hogy ott a google fordító, de valószínűleg egy ilyen mondattal megbírkózna és nem fordítaná le helyesen.

A válaszokat előre is köszönöm :) :)



2018. márc. 17. 08:00
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

9-es ezt én is tudom.

Mivel ott van a soll man, de valahogyan magyarosítani akartam. De jogos.

El szabad az embernek fiatalként engedve lenni, hogy elutazzon a barátaival hétvégére? De mivel nyilván nem magát engedi el, próbáltam érthetően leírni.

Sok mindent szerintem nem kell ezen áttervezni. Arról van szó szerintem, ha fogalmazást ílkell írni, hogy hány éves kortól "szabadna elengedve lenni", azaz mikortól mehetne el a barátaival, mikna veszélyei stb. De nyilván ő saját magát "elengedi", nem erre kíváncsiak.

2018. márc. 17. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm az összes választ mégegyszer ,amúgy ötöst kaptam a fogalmazásra ☺
2018. márc. 27. 14:27
 13/14 anonim ***** válasza:
als Jugendlicher
2018. máj. 14. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

nem

"als Jügendlicher"

2018. máj. 14. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!