Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Német vagy spanyol? Segítség.

Német vagy spanyol? Segítség.

Figyelt kérdés
Jövőre választanom kell második nyelvet.. és én nem tudom, de tényleg! Szerintetek melyiket válasszam Spanyol vagy Német?

2018. márc. 17. 18:40
 1/8 anonim ***** válasza:

Német.

Itt igazából nincs rossz döntes vélemény, a nyelv az nyelv. Én a németet választottam két éve és nem bántam meg. Úgy látom jobban ki tudom használni, hiszen a leginkább “célország” címmel ellátott országok közül a spanyolt csak Spanyolországban, a németet Németországban, Ausztriában, Svájcban (félig) beszélik. Én spanyolt csak akkor választanék ha oda szeretnék menni a jövőben, vagy tényleg sokkal jobban vonz a nyelv.

Nézd meg a szavaikat (lapozz fel szótárakat), és a nyelvtanukat, és nezd meg melyiknek a gondolatmenete áll hozzad kozelebb.

2018. márc. 17. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Német! Lásd előző indoklását.
2018. márc. 18. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Német, a spanyollal semmire nem mégy.
2018. márc. 19. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi a válaszokat :) Segítettek, de tényleg :)
2018. márc. 26. 15:22
 5/8 anonim ***** válasza:

"Német, a spanyollal semmire nem mégy."


Ez attol fugg mik a celjai...

En azt mondom, hogy hacsak konkretan nem szeretnel spanyol nyelvteruletre koltozni a jovoben, akkor inkabb valaszd a nemetet. Mondom ezt ugy, hogy Spanyolorszagban elek regota, tehat nekem hasznos volt, de aki Magyarorszagon szeretne maradni, vagy nem zarja ki a kulfoldre koltozes lehetoseget, annak a nemet hasznosabb. Mellesleg en az angol es folyekony spanyol melle szeretnek nemetet is tanulni amint lesz ra lehetosegem es idom is, mert latom, hogy van ra igeny.

2018. márc. 26. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Nem megy semmivel a spanyolra? Spanyolt tanultam, imádom mind a mai napig, és érdekes MÉGIS a spanyollal mentem valamire. Gondolkozz mielőtt butaságot mondasz
2018. ápr. 16. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, de most egy cseppet összezavartatok
2018. máj. 1. 10:33
 8/8 anonim ***** válasza:

A lényeg mindegyikunk valaszaban az szerintem, hogy ez attól függ melyik nyelvre lesz (előbb) szükséged. Azt is vedd hozzá, hogy nincs rossz döntés, bármikor tudsz még egy nyelvet tanulni mellé. Annyi hogy a német egyre elterjedtebb, talán a második vagy harmadik az angol és az orosz mellett. Ezért javasoltam a németet, illetve mert Magyarországon is több némettel találkozok mint angollal, és számomra nagyon hasznos, de a spanyol nyelv hiánya számomra egyszer sem okozott problémát. Ha Spanyolország a cél, akkor tanulj spanyolt, ha nem, akkor németet, és ha még mindig vonz a spanyol bármikor elkezdheted.

#1

2018. máj. 1. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!