Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Kinek van tapasztalata a...

Kinek van tapasztalata a különféle "villám"-nyelvtanulások területén? Csak az otthon is tanulható formátumok érdekelnek, nyelviskolák nem.

Figyelt kérdés

Mit használtatok, melyik módszert? Milyen eredményességgel (valódi tapasztalat külföldön vagy külföldiekkel), milyen gyorsan lehetett megtanulni alap/közép fokon használható szinten?

Jó és/vagy rossz tapasztalatok, eredmények?

Hol/hogyan jutottatok hozzá?

Mennyibe került és mikor?



#nyelvtanulás #otthoni nyelvtanulás #"villám-nyelvoktatás" #használható nyelvetnulás
2018. márc. 23. 10:52
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
94%
Ingyen tanulok nyelveket, itthon, internet segítségével. Alternatív tanulástechnikákkal. Hozzátenném nem hiszek a "villám" módszerekben. A hatékony tanulásnak megvannak a technikái, és villámgyors a rossz, iskolákban tanult magolással szemben, de segg továbbra is kell hozzá. Almodban észrevétlenül nem tanulsz meg idegen nyelven, bármennyi pénzed is van. Az általam ismert technikák javarészt fent vannak az 5 ev 5 nyelv blogon is, bár a srácot nem nagyon ismerem, de arra jutott, amire én is. Befektetett energia +jó technika +felelősségvállalás = nyelvtudás
2018. márc. 23. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm válaszod.

Ennek ellenére engem mégis érdekelnének a feltett kérdéseimre a válaszok, méghozzá tapasztalatok alapján.

2018. márc. 23. 13:35
 3/24 anonim ***** válasza:
91%

NINCS tapasztalatom villám nyelvtanulásban, DE több nyelvet beszélek / tanulok.


Azért arra felhívom én is a figyelmedet, hogy ezek a kb. 0 energia - és időráfordítással reklámozott módszerek SEMMIT nem érnek. Kamu mind. Jó a nyelvérzékem, de sokszor én is megszenvedek vele. A nyelvtanulás komplikált, időigényes folyamat. Egy nyelv mindig nagyon összetett, egy kész kis univerzum. Kitartás kell hozzá, nem kevés. 1-2 hónap alatt nem fogsz hatékony és tartós tudásra szert tenni, pláne nem ezekkel a kamu módszerekkel. Sajnos le kell ülni és nem kevés ideig fog tartani. A jó hír viszont az, hogy egy erős (!) alapszinttel (B1 - kb. érettségi szint) már nagyon jól lehet kommunikálni.

2018. márc. 23. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm válaszod, viszont a hazai iskolai nyelvoktatásban nem hiszek!

Az egyik barátom általánostól tanulta az angolt, végig négyes-ötös volt, érettségin is, mégis, mikor kiment Londonba, alig értett meg valamit, és őt is csak nehezen értették meg.

Egy német tanárom még érettségis osztályomból Németországba, kollégája, aki angol tanár volt Angliába mentek egy nyáron, egy hónapos cseretanár-program keretében. Ott aztán mindketten azzal szembesültek, hogy Tanári! tudásuk alig elég a Középszintű kommunikációhoz, komolyabb társalgásnál (politika, tudomány, közélet, stb.) pedig már csak épphogy, vagy semmire sem volt jó.

És ez nem kamu, nekem a tanárom azt mondta, hogy inkább kint maradt önköltségen még egy hónapot, hogy Normálisan megtanulja a nyelvet.

Szóval a hazai iskolai oktatási rendszerben egy szemernyi bizodalmam sincs.

2018. márc. 24. 08:16
 5/24 anonim ***** válasza:
79%
De abban van bizodalmad, hogy becsukod a szemed, hallgatsz egy mp3-at "villámangol" néven és 1 hónap múlva folyékonyan beszélsz? Mivel érték ezt el nálad, hogy ezt elhidd?
2018. márc. 24. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:

Ezt így konkrétan szintén nem hiszem el, azért várnék Tapasztalatokat.

Egyéb iránt bizonyított tény, hogy az ember agya alfa állapotba, teljes nyugalomban vagy alvás közben a legtanulékonyabb. Ez orvosilag is elismert tézis.

2018. márc. 24. 10:30
 7/24 anonim ***** válasza:
74%
Elismert. Tanultam. Mégsem tanul így senki, az a pszichológus/orvos kutató sem, aki ezt a tényt megállapította. Vajon miért nem?
2018. márc. 24. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:

A könyvtárban miért kell csendben lenni? Mert csendben, nyugalomban tud az ember odafigyelni a dolgokra, amit meg akar tanulni...

Egyéb iránt mivel te Nem a feltett kérdésekre válaszolsz, megkérlek, hogy a jövőben inkább mellőzd a hozzászólásaid, mert se nem hasznosak, se nem vagyok kíváncsi rájuk. Köszönöm.

2018. márc. 24. 10:46
 9/24 anonim ***** válasza:
91%
2 - es vagyok. Senki sem mondta, hogy az iskolai oktatás jó. Sőt, tapasztalatból tudom, hogy TELJESEN más az iskolákban oktatott, vizsgákra felkészítő oktatás, mint amikor anyanyelvi környezetben (chatelve, filmeket, híreket nézve) tanulod meg a nyelvet. Utóbbit tudod használni bárhol, előbbit anyanyelvi környezetben csak minimálisan, ha előtte sosem társalogtál. Nyilván ez is sokkal több a semminél, de nem olyan használható, mint amikor anyanyelvi környezetből tanulsz. Nekem is van nyelvem, amire most gyúrok, mert bár suliban csillagos hatos voltam, élőben nagyon gyatra vagyok. És olyan is van, amit beszélve, hallgatva tanultam meg. Az életben szuperül használom, de egy nyelvvizsga nehézkesebb lenne, mint a suliban tanult nyelvemnél... Mert a kettő köszönőviszonyban sincs általában. Ettől FÜGGETLENÜL igaz az, hogy semmire sem jók ezek a kamu módszerek. Tök mindegy hogy suli vagy anyanyelvivel társalgás (mindegyik másra készít fel, igen, tudjuk), MINDKÉT esetben keményen kell tanulni. Nem kell elhinni a hülyeségeket.
2018. márc. 24. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
93%
Ilyen, amit akarsz, nem létezik. Nyelvet tanulni nehéz, lassú és drága. Ha létezne ilyen "villám" módszer, akkor a hagyományos nyelvoktatás mint úgy nem létezne többé. Nem szabad bedőlni az ilyen bullshiteknek, amiket írsz.
2018. márc. 24. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!