Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan lehetne felkészülni a...

Hogyan lehetne felkészülni a nulláról a középfokú német nyelvvizsgára?

Figyelt kérdés

Gimiben és főiskolán is sajnos nagyon alap szinten tanították a németet viszont a diplomámhoz muszáj lenne megcsinálni a nyelvvizsgàt.

Dolgozok,úgyhogy este mire hazaérek, már nincs időm tanulni. Hétvégén szoktam. Vettem egy ezer kérdés ezer válasz németes könyvet, írok ki magamnak rengeteg szót, ismétlem a nyelvtant, de már semmi lelkesedésem mert sehogy sem haladok. A könyvet hiába olvasom,nem értek belőle szinte semmit. Egy helyben állok. Sosem lesz nyelvvizsgám.. Most is a könyvek felett ülök de a sírás kerülget.

Hogyan lehetne hatékonyan felkészülni?


2018. márc. 25. 12:50
 1/5 A kérdező kommentje:
Nagyon sokat felejtettem is az évek során.
2018. márc. 25. 12:53
 2/5 anonim ***** válasza:
Az a könyv azoknak van, akik tudnak már németül. Nyelvkönyvekből tanulj! Legjobb lenne nyelvtanfolyamra járni, vagy egy magántanár segítségét igénybe venni legalább hetente egyszer.
2018. márc. 25. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Szeretnék járni tanárhoz. Március elején fel is hívtam, csak nem volt erre a hónapra már szabad időpontja mert sokan készülnek a tavaszi nyelvvizsgára. Húsvét után újra felhìvom, bár attól félek hogy munka után este már nem fog elvállalni engem és fel kell majd mondanom emiatt. Gondoltam addig tanulgatok magamban, de semmit nem haladtam egy hónap alatt. Hiába volt meg az igyekezet.. :(
2018. márc. 25. 13:05
 4/5 anonim ***** válasza:

Németországban élö zenetanár vagyok. Az Ezer kérdés ezer válasz az egyik legjobb szókincsü (magyar) nyelvkönyv. Jót vettél!

Szerintem a nyelvtanulásnál az elsö dolog, hogy valahogyan próbálj elszakadni a magyar nyelvtöl...nagyon nehéz az elején, mindenki megszenved vele. Aztán próbáld a munkaidön kívüli üresjáratokat is a nyelvtanulásra fordítani (autóban CD-t hallgatni, német nyelvü híradást nézni, dalszövegeket nézegetni). Nem érdekes, ha nem érted, vagy nehezen. Az emberi agy csodálatosan képes ráállni dologkra.

Tanuláshoz: ez az egyik kedvenc oldalam, szórakoztató, és hasznos (+ingyenes). A nyelvtudásodnak megfelelöen vannak a feladatok beállítva. [link]

És a másik nagy kedven temérdek ötlettel: [link]

És a célegyenesben, a nyelvvizsgára készülés: kifejezetten nyelvvizsgára-készítö feladatokat kell gyakorolni, ami ott várható majd, ott már a sallangoknak semmi értelme (filmnézés, dalszövegek, stb). :)

2018. márc. 25. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Németországban élö zenetanár vagyok. Az Ezer kérdés ezer válasz az egyik legjobb szókincsü (magyar) nyelvkönyv. Jót vettél!

Szerintem a nyelvtanulásnál az elsö dolog, hogy valahogyan próbálj elszakadni a magyar nyelvtöl...nagyon nehéz az elején, mindenki megszenved vele. Aztán próbáld a munkaidön kívüli üresjáratokat is a nyelvtanulásra fordítani (autóban CD-t hallgatni, német nyelvü híradást nézni, dalszövegeket nézegetni). Nem érdekes, ha nem érted, vagy nehezen. Az emberi agy csodálatosan képes ráállni dolgokra.

Tanuláshoz: ez az egyik kedvenc oldalam, szórakoztató, és hasznos (+ingyenes). A nyelvtudásodnak megfelelöen vannak a feladatok beállítva. [link]

És a másik nagy kedven temérdek ötlettel: [link]

És a célegyenesben, a nyelvvizsgára készülés: kifejezetten nyelvvizsgára-készítö feladatokat kell gyakorolni, ami ott várható majd, ott már a sallangoknak semmi értelme (filmnézés, dalszövegek, stb). :)

2018. márc. 25. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!