Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ha iskolában németet vagy...

Ha iskolában németet vagy angolt tanul egy gyerek és lerak egy közép vagy felső fokú nyelvvizsgát utánna is kell az iskolában nyelvet tanulnia?

Figyelt kérdés

2018. márc. 27. 19:49
 1/9 anonim ***** válasza:
69%
Kell. Semmi köze a két dolognak egymáshoz.
2018. márc. 27. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
Ha meg van a felsőfokú nyelvvizsgád akkor már nem kell benárnod az adott órára és egyből megvan az emelt érettségid.
2018. márc. 27. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
88%

Igen, akkor is kell tanulnia az iskolában az adott nyelvet, ha van közép- vagy felsőfokú nyelvvizsgája.

Az, hogy a nyelvvizsga birtokában ne kelljen érettségiznünk a nyelvből, már megszűnt.

Ha nem akar többet bejárni, akkor osztályozó vizsgát kell tennie.

2018. márc. 27. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
88%

Igen, kell. Ma már ez nem így működik, hogy a nyelvvizsgával ki lehet váltani az érettségit. Teljesen mindegy, hogy milyen nyelv és milyen nyelvvizsga, nem lehet!


Arra van lehetősége, hogy osztályozó vizsgát csináljon és középiskola 10. osztályától előrehozott érettségit is tehet.

2018. márc. 28. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
66%

#2-es!

Be kell járnia. Csak fordítva igaz, ha emelt szintű érettségije van, ami legalább 60 %-os, az egyenértékű középfokú nyelvvizsgával. Mi a lényeg? Nem kell tízezreket kifizetni a nyelvvizsgáért (vizsgadíj), az érettségi ugyanis ingyenes (az első és a javító).

2018. márc. 28. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
78%
#2es jó is lenne. 10.es vagyok, tavaly tettem osztályzót és idén is vár rám 2. Megvan a C1 nyelvvizsgám is. De ha tavaly nem írtam volna vizsgát még mindig be kéne járnom.
2018. márc. 28. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Ezt sajnálattal olvasom! :(

Azért köszönöm a válaszokat! :3

2018. márc. 29. 12:32
 8/9 anonim ***** válasza:
51%

"Az, hogy a nyelvvizsga birtokában ne kelljen érettségiznünk a nyelvből, már megszűnt."


Tizenéve...


"Mi a lényeg? Nem kell tízezreket kifizetni a nyelvvizsgáért (vizsgadíj), az érettségi ugyanis ingyenes (az első és a javító)."


Igen, ez az elv. De mivel az érettségit csak egyszer lehet megpróbálni a középiskolai tanulmányok ideje alatt (pontosabban egyszer közép-, egyszer pedig emelt szinten), a gyakorlatban az történik, hogy az adófizetők pénze az oktatás fejlesztése helyett arra megy el, hogy a már B2 szinten bizonyított diákokat is levizsgáztassák (meg egyáltalán bejárassák nyelvórákra, hogy a többi gyerek annál nehezebben fejlődhessen!) ugyanabból a nyelvből - sok esetben csak B1 szinten.


Ez nettó baromság, feltűnhetne már valami illetékesnek legalább mostanában, a választások előtt...

2018. márc. 29. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
54%
Ez szerintem az iskola rendszerétől függ. Nekem megvolt a nyelvvizsgám, de utána még be kellett járnom órákra. Aztán 10. év végén megcsináltam az előrehozott érettségit, utána már nem kellett. De most hogy belegondolok, ameddig nincs meg az érettségi, addig középiskolai tanulmányait nem fejezte be a gyerek, szóval igen, be kell járni. Tegyen előrehozottat, utána már nem kell.
2018. ápr. 16. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!