Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Miert vagyok ilyen rossz...

Miert vagyok ilyen rossz angolbol, miert ilyen nehez, miert igy tanitjak, nem tudjak jobban?

Figyelt kérdés
Nem a tanarokat akarom bantani mert kimerito, nehez munka, es en azert minden lattam h igyekszik. De egyszeruen az van h elso 2 evbe meg egesz jol haladtam en szerettem szavakat tanulni, meg a nyelvtan is ment, sokat fejlodtem ahhoz kepest ami kiskoromban volt. Aztan megragadtam egy szinten. Mar 6.tol,es mindig az volt, h vettunk valami nyelvtant, de valahogy most otlott fel bennem,h ezek mindig annyira faek egyszeru eletszerutlen szituaciok voltak, ez nem tudom h az angol hibaja.e,most is utanaolvastam, es annyi mindent szetszednek, h eltervezett jovobeli tevekenyseg, vagy csak tervben levo, vagy hirtelen most otlott fel benned, h szeretnel teniszezni menni, mikozben nezed a tvben... Annyira tulbonyolitott, es ezeket en soha nem akartam kb mondani az eletembe. Annyira nem voltan szorgalmas, mert mas dolgom is volt, szoval otthon ritkan neztem at, de volt heti 5 angolom. A szavakat mindig megtanultam, viszont ott is azt erzem h egyreszt eletszerutlen, olyan szavakat tanulunk, h mi a hegymaszas, meg kulonbozo allatok.. Magyarba se beszelek errol a mindennapokba. Masreszt annyit sose hasznaltam a megtanult szavakat, rendszeresen a jovobe h ne felejtsem el, es hagyjam ki akkor amikor hirtelen meg kell fogalmazni vmit. Mindig olyan szituaciokat tanultunk ami sztem nem is olyan mindennapos, utbaigazitas, mrk ilyenek, s amikor most megkerdezik akkor is csak makogok, szoval azt se tudtam elegge elsajitatni. Azt erzem, h ha olvasoo egy szoveget, rengeteg szo ismeretlen, meg nem is csak az, de az egeszet egeszebe, a konstrukciot nem ertem. De meg az megy talan legjobban, ha beszelnek hozzam, szinten nem a legjobb. Viszont a legrosszabb ha nekem kell szoveget alkotnom, irnom. Mindig van valami hiba benne, fogalmam sincs hogy play, play it, played es ilyenek. Meg nem tudom a gondolataikat ugy kifejezni, vagy azt amot epp magyarul mondani szeretnek neki atultetni. Pld. Ma akartam irni rgy youtube kommentet, egy vidam, jo zenehez, magyarul azt akartam "mondtam a csaladomnak, h szeretnem h ezt a szamot jatsszak/ez a szam szoljon, majd a temetesemen. Mert nincs miert szomorkodni, nem kell sirniuk, legyenek boldogok, es gondoljanak az egyutt toltott szep pillanatokra."valami ilyesmit. De amit kepes vagyok magyarul szepen megfogalmazni az angolul nem megy. Vmi olyanra gondoltam, h i tell my family, i want to play that song in funeral. Because its not sad, they dont need to crying, they will be happy, and memorize the moments which we spend together. Altalaban ilyen mondatokat mondok, nem ilyen kijelento, robot mondatokat, h jovo heten teniszezni megyek. Ebbe azt nem tudom, h jovore vonatkozik, de nem tudjuk elore az idopontot, de elterveztem es kinyilvanitom az akaratom, h majd akkor ok jatsszak ezt. Tuti belehibaztam, egy angol csak nezne mit makogok. Azt erzem, h nem tudom uralni, hasznalni a nyelvtant, inkabb ismerek belole semakat, es probalok neki megfelelni,vagy oda leegyszerusiteni a magyarban sokkal szebb, oszetettebb mondataimat. Annyira szeretnem h elolvasok egy szoveget es egeszebe ertem, vagy meghallgatok egy angol musort, interjut, filmet. Mint a magyarnal, itt mi van, nem ismerek egy ket szot, max utananezek pontosan mit jelent, ezek sokszor amugy is idegen szavak. Amugy vagom az egeszet. Angol fordditva, nem ertem az egeszet, de talan azzal h ki ertek egy ket szot, vagy latom a szitucaiot (sztori kepekkel, mese, vita, interju a gesztusnyelv, hanghordozas altal.) nagyjabol megertem de elvezettel fogyasztani a tartalmat epp nem tudom.. Miert ilyen nehez megtanulni angolul? Ha mar magyarul tudtomon kivul megtanultam? Miert nem szulettem angolnak, 10x annyi dolgot hallgathatnek, olvashatnek, eltudnek erni sokkal tobb dolgotytagabb valasztekban...
2018. márc. 29. 02:13
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
63%
Az iskolai orakon a tanar brmutatja/atveszi az anyagot. A hazi mikor meg is tanulod, meg kellene tanulod. Mas dolgod volt, lusta voltal, ez a te hibad. Szavakat a legkonnyebb tanulni. Nyelvtannal, beszelgetesnel kezdodik egy nyelvtudas.
2018. márc. 29. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
82%

Nem értem, mi a panaszod!

Szószátyár kérdésedből az derül ki, nehezményezed azt, hogy ugyanolyan rosszul tudsz angolul, mint magyarul.

Ha magyar vagy és ez az anyanyelved, örülj, hogy az angolt anyanyelvi szinten tudod!

2018. márc. 29. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 Andizsuzsi ***** válasza:
77%
Azt várod, hogy heti 5 órában az iskolában tanítsanak meg neked egy nyelvet, mert otthon nem érsz rá foglalkozni vele? Azért vagy ilyen rossz, mert sz@rsz bele.
2018. márc. 29. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
52%

"De amit kepes vagyok magyarul szepen megfogalmazni az angolul nem megy."


Akkor nem tudsz. KÉpzetlen vagy.


P.SZ. Az életet nem lehet megfejteni!!!

2018. márc. 29. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
51%

#3 ha valakit érdekel a nyelv és van érzéke hozzá, akkor elég annyi

Nekem is csak heti 5-6 angolom volt, és felsőfokúm van, ugy hogy otthon egyszer se tanultam magamtól angolt

Hozzáállás kérdése az egész

2018. márc. 29. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
60%

"Azért vagy ilyen rossz, mert sz@rsz bele."


Dettó

2018. márc. 29. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
70%
I told my family, I want this song to be played at my funeral. No need to be sad, no need to cry, continue to live a happy life. Just remember the happy times/moments we’ve had together.
2018. márc. 29. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
45%

hát édes kincsem, nem születtél angolnak :)

de nem is kell rágörcsölni ennyire . én pl nem vagyok egy angol-zseni, főleg azért mert első nyelvem a német ott eleget szívtam, mutána jött a felsőfok latin, ezzel együtt nyelvészetet tanultam, na innentől lesz..rom , hogy hogyan beszélek nyelveken. oktattak már ki, /magyarok/ hogy ezt nem így meg nem úgy mondják angolul, de soha nem oktattak ki angol, vagy más anyanyelvűek. legnagyobb hibának tartom az oktatásban. hogy nem mernek megszólalni a diákok. Hiba? nincs hiba Mért lenne , ezt kéne megtanulni mindeninek.Nyelvben hiba nincs, na megértenek, akkor a nyelvtudásod jó. a nyelv kommunikációról szól

UI: üzeni ezt egy német nyelvtanár

2018. márc. 29. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
85%
#8, aztán gondolom mégsem mondod a tanítványoknak látja helyett, hogy lássa, tanteremben helyett, hogy tanterembe, készítsétek le holnapra helyett azt, hogy készítettétek el holnapra, ésígytovább... :D
2018. márc. 29. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
61%
Valószínű nem jó az időbeosztásod.
2018. márc. 29. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!