Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nemet érettségire készülök. A...

Nemet érettségire készülök. A tanár adott ki feladatokat, meg is csináltam őket de nincs megoldás hozzá. Segítenél?

Figyelt kérdés

Keresd az egyetlen helyes megoldást!

1. a,Wenn er hätte viele Freunde,würde er nicht so einsam sein.

b, Wenn er viele Freunde würde haben, wäre er nicht so einsam.

c, Wenn er viele Freunde hätte, wäre er nicht so einsam.(szerintem ez a jo)

d, Wenn er viele Freunde hätte, er würde nicht so einsam sein.

2. a, Wenn wir ein Taxi nehmen würden, die Fahrt würde nicht so lang dauern.

b, Wenn wir ein Taxi würden nehmen, würde die Fahrt nicht so lang dauern.

c, Wenn wir ein Taxi nehmen würden, würde sie Fahrt nicht so lang dauern.(szerintem ez a jó)

d, Wenn würden wir ein Taxi nehmen, würde die Fahrt nicht so lang dauern.

3. Ich.....traurig....,wenn ich den Silvesterabend allein verbracht.....

a, wäre-gewesen-wäre

b, würde-sein-ist

c, hätte-gewesen-wäre

d,wäre-gewesen-hätte



2018. márc. 30. 17:50
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem jók, a harmadiknál pedig a d a helyes
2018. márc. 30. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!!
2018. márc. 31. 00:11
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha a tanárod adott ki neked feladatokat, akkor nyilván ellenőrizni is hajlandó őket. Sőt, jobban is jársz vele, ha neki mutatod meg a megoldásodat, mert ő biztosan jól javítja, és tud segíteni, hogy mire kel koncentrálnod a további felkészülésben. Én ezt sokkal többre értékelném, mint hogy egy vadidegen, akiről azt se tudom, mit tud németből, rámondja, hogy jó vagy nem jó. (Persze mindent tisztelettel az első válaszoló iránt.)
2018. márc. 31. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Első válaszoló jól gondolta. Szerintem is jók kérdező megoldásai és a 3. mondatnál a d) a jó válasz.

Ha nem is tudnánk a wenn-es mondatot, szerencsére a főmondatból lehet következtetni a helyes válaszra. Mivel a főmondatban egy tárgyas ige van, (verbringen=eltölteni valamit), mindenképp a haben ige feltételes módja kell, és az egyedül a d) megoldásban van.

2018. márc. 31. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, jók lettek! :)
2018. ápr. 4. 18:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!