Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol nyelvtanuláshoz itthonra...

Angol nyelvtanuláshoz itthonra mit ajánlotok?

Figyelt kérdés

Meg kell tanulnom angolul beszélni, ehhez szükségem lenne vmi oldalra, könyvre, videóra, bármire, ami segítségével elsajátíthatom az angolt.

Előre is köszönöm a segítséget.



2018. ápr. 2. 14:22
 1/8 anonim ***** válasza:

Ha beszélni szeretnél megtanulni, akkor egy beszélgetőpartnert ajánlok.

(Ha nyelvvizsgához kell, akkor ezen felül pár témához néhány hangzatos mondat szó szerinti bemagolását.)

2018. ápr. 2. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Beszédhez
2018. ápr. 2. 15:53
 3/8 A kérdező kommentje:

Milyen beszélgetőpartner? Hogyan beszélgessek vele, ha nem értem, amit mond?

Bocsi, nem értek ehhez és köszi a válaszod.

2018. ápr. 2. 15:54
 4/8 anonim ***** válasza:

ja, hogy egyáltalán nem beszélsz angolul? Azt hittem, alap- vagy középfokú nyelvvizsgához kell vagy ilyesmi.


Akkor sajnos nincs ötletem, ha teljesen kezdő vagy.

Alapozni jó lehet a Rosetta Stone nevű interaktív program. Azt ha beszerzed és minden szintet VÉGIGtolod, szótárazol, jegyzetelsz, akkor az alapozásnak jó. Ismerősöm végigcsinálta a felsőfokig alapfokú nyelvtudással, szóval nem kell komolyan venni azt, hogy mittomén az utolsó szint már felsőfokú nyelvtudást követel. :) Viszont kezdőknek nem rossz. Nagy előnye még, hogy interaktív, és a többi módszerhez képest relatíve élvezetes.

Nekem ez az egyetlen ötletem van. Amint viszont van egy alap tudásod, muszáj beszélgetőpartnert tanulni, mert a nyelvtan, meg az íráskészség az teljesen más történet mint az, hogy meg is bírj szólalni.

Nekem felsőfokúm van, meg évek óta műfordító és szinkrondramaturg vagyok, de mivel _sosem_ beszéltem (csak a nyelvvizsga előtt), iszonyat rossz a beszélt angolom. Szóval a beszélgetést nem lehet megkerülni.


Kitartást!

2018. ápr. 2. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
beszélgetőpartnert tanulni = beszélgetőpartnerrel tanulni
2018. ápr. 2. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen.

Igen, sajna nem beszélek, egy-két szót így a hétköznapokról ismerek, de az semmi.

Arra gondoltam, hogy vmi könyv vagy hanganyag, youtube videó vagy ilyesmi, ami segíthet.

2018. ápr. 2. 19:48
 7/8 anonim ***** válasza:
Érdemes magántanárt választanod, aki kezdettől beszédcentrikusan oktat, de az alapoktól felépítve a szókincset és a nyelvtant is.
2018. ápr. 3. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
2018. máj. 10. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!