Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » ECL vagy Euroexam felsőfok?

ECL vagy Euroexam felsőfok?

Figyelt kérdés
Nos kicsit egyszerűen tettem fel a fenti kérdést, a problémám az, hogy voltam mindkettőn írásbelin. Az ecl-en az olvasás része csupán 25% lett míg az íráskészség 78%. Ezután gondoltam teszek egy próbát euroexamon amin pedig mindkét rész 50-50% lett. Nagyon sokat készültem az olvasás részre így már bánom hogy nem ecl-re mentem újra. De végülis most megint dillemába kerültem lehet hogy jobb lenne ismét ecl-re menni, vagy még gyúrni az euro-ra...az ára miatt is nagyon bánom most az euro-t hisz majdnem egy tizessel több.:( Jah és nem jártam tanárhoz, magamtól készültem mindkettőre, szerintetek sokat dobhat egy magántanár vagy még több saját gyakorlás kellene, úgy érzem megrekedtem a közép és felsőfok között.
2018. ápr. 3. 14:31
 1/6 anonim ***** válasza:

Persze, hogy sokat segít a magántanár, ha anyagilag megengedheted magadnak, mindenképp keress egyet. Saját gyakorlás is lehet hasznos, de ha úgy érzed, hogy "megrekedtél", akkor valamit rosszul csinálsz. Már csak ezért is kéne a tanár, hogy rájöjjetek, hogyan tudsz a leghatékonyabban készülni.

Én a helyedben Eurora mennék a kettő közül, a 25%-os reading nagyon-nagyon gyenge. Lehet, hogy a writing meg jobb lett, de arányaiban szerintem egy kiegyensúlyozottabb, nem brutálisan egyik irányba eltolódott felkészülés sokkal könnyebb. 50%-ot felturbózni simán lehet, de ennek a felével nagyon szenvedős lesz a dolog és hosszabb idő. Bár ha nem sürgős a nyelvvizsga, akkor legalább ez nem baj.

De persze ez tőled is függ, mi van a többi feladattal, azokból milyen eredményeid vannak? Vagy esetleg nézhetsz másfajta nyelvvizsgát is, nemcsak ez a kettő létezik, lehet, hogy egy másik típus sokkal jobban feküdne neked (én pl. az ECL gap fillinges részeinél iszonyatosan elhasalnék, míg a sok ember által szidott euros writing nem okozott gondot. De mondom, próbálj ki nyugodtan más vizsgákat is).

2018. ápr. 20. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Bélaua válasza:
0%
Hagyjátok az Euroexam -ot, ha nem akartok rengeteg pénzt kifizetni feleslegesen. Ők NEM a valós tudást mérik, csak a pénzeteket veszik el. Anniyra lepontoznak, hogy éppen ne legyen meg a vizsga és újra kelljen menned. A csoporttársam ECL-t csinált, az szerinte teljesen korrekt volt, de úgy tudom a TELC is jó.
2018. ápr. 25. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Érdekes, én átmentem az Euron. Lehet, azért, mert készültem is rá?!
2018. ápr. 25. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Bélaua válasza:

Nekem mindegy, hogy ki kinek ad mennyi pénz a nyelvvizsgért. Leírtam a tapasztalatból kialakult véleményemet.

Feltételezem, hogy az euroexam munkatársai figyelnek minden velük kapcsolatos megjegyzést és természetesen ezekre a megfelelő módon reagálnak is. Üdv.

2018. ápr. 29. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
87%

Atyám...nem vagy kissé paranoiás? Komolyan gondolod, hogy egy nemzetközi nyelvvizsgaközpont emberei majd a magyar gyíkot figyelik, csakhogy megcáfolhassák pár emberke írását, akik a saját lustaságukat mindenki más hibáztatásával próbálják magyarázni?

Egyébként nem euros alkalmazott vagyok, csak egy 18 éves diák, aki a vizsgadíjon kívül semmilyen extra pénzt nem adott a papírért. Tudni kell az adott nyelven, ennyi. Ha meg nem vagy olyan szinten, az a te bajod, nem a vizsgaközponté.

2018. ápr. 29. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem is keress fel egy tanárt, ő jobban meg tudja állapítani, hogy melyik nyelvvizsga illik hozzád. Meg ugye tanárral jóval könnyebb és gyorsabb fejlődni. Én is valahol a közép és felsőfok között voltam, úgyhogy kb fél évig jártam tanárhoz, ami bizony kellett. Euroexamre mentem. Szerintem teljesen korrekt volt, viszont a writing az valóban húzós. Érdemes a honlapjukon található ingyenes felkészítő programot igénybe venni, és elküldeni nekik a megírt fogalmazásokat. Elmondják, hogy hány százalék lenne, és megmutatják a hibákat. Mindezt ingyen. A többi résszel nem volt gond. ECL-ről a tanárom azt mondta, hogy ott meg vannak adva bizonyos témakörök a szóbelire, még egy egész kidolgozott fájlt is adott nekem, de eléggé nem volt szimpatikus, hogy tételeket tanuljak, úgyhogy inkább Euroexam. :D Ott pofonegyszerű életszerű szituációk voltak. Írásbeli különbségekről nem tudok. Inkább tényleg menj el egy tanárhoz, aztán lehet ő majd ajánl egy 3. fajtát.
2018. máj. 5. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!