Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Origó nyelvvizsga szóbeli...

Origó nyelvvizsga szóbeli része hogyan zajlik a gyakorlatban?

Figyelt kérdés

2018. ápr. 4. 08:11
 1/3 anonim ***** válasza:

Én már elég régen voltam, de leírom amire emlékszem.

Volt egy listening rész, ez teljesen máshol és talán előző napon. Magyar kérdésekre magyarul kellett válaszolni az angol szöveg meghallgatása után!!

A beszéd résznél egy képről kellett beszélni, illetve volt egy másik téma is. Alapvetően beszélgetni kellett a vizsgáztatókkal. A beszéd rész eredménye azonnal kiderült (kiírták az ajtóra), a listening eredménye hetekkel később lett meg.

2018. ápr. 4. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Volt még általános, kötetlen beszélgetés is
2018. ápr. 4. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Akkor megirok en sajat tapasztalat alapjan.


Aprilisban voltam szobeli vizsgat tenni. A vizsgazok 80%-a unneplosre vette a figurat, igy en sem ereztem magam kellemetlenul kioltozve. Sokan irtak, hogy elegendo egy kulturalt utcai viseletben megjelenni, de inkabb jobb felvenni unneploset, abbol baj meg nem volt. A szobeli vizsga ezen ne muljon. (Irasbelire gondolom eleg az utcai)


Erdemes korabban erkezni, mert ha valaki nem jelenik meg a sajat idopontjaban, haladnak tovabb. Delelott voltam, csuszas nem volt, elottem kovetkezo holgy nem volt jelen, igy 20 perccel elobb hivtak be. Budapesten vizsgaztam a kozponti vizsgahelyen a 216-os teremben. Belepve mar celnyelven folyt a koszones es celnyelven kaptam az utasitasokat. Megkerdeztek rendelkezem-e szemelyi igazolvannyal, azt atadtam megtekintesre. 3 kozepkoru no ult velem szemben. Ketten velem foglalkoztak, egy no picit oldalt ult, o pontozott. Asztalon acsorgott egy monitor es egy eger. Eloszor megkaptam az utasitasokat, hogy kattintva kell teteleket huznom. 3 sorban 10-10 gomb volt a monitoron. Egerrel valasztottam egyet-egyet. A kephuzasnal jelent meg ket kep, azok kozul egyet kellett valasztani. Tobbinel nem lattam mit huztam. Kertek, hogy mutatkozzak be, majd szerencsemre a szakmam iranyaba indult el a beszelgetes, akkor kerdeztek meg, hogy az etkezest mikent tudom megoldani, ebbol gondolom az etkezes temat huzhattam a szgepen, bar ugye a monitoron ez nekik jelent meg. Jeleztek, hogy rendben volt, johet a kovetkezo vizsgaresz. Monitoron megjelent kinagyitva a huzott kep, arrol beszeltem, leginkabb, hogy mit latok rajta. Vegul kaptam 2-3 kerdest. Jott a szituacio. Ez ekkor jelent meg eloszor a monitoron, kaptam kis idot atgondolni. Jeleztem, hogy rendben van. Egyebkent magyarul volt a monitoron irva, tema pedig az utazas, tanacsot kellett kernem a baratomtol, hogy elinduljak-e telen a hegyekbe kirandulni, milyen lesz az idojaras. Arra emlekszem, hogy a kepnel es a szituacional az 1-es szamot valasztottam, mindkettonel a tema a kirandulas telen a hegyekben. Vegen megkoszontek es elkoszontunk.


Eredmenyek 1 ora mulva mar a foldszinti monitoron megtekinthetoek voltak. Mutatjak kod alapjan az egyes jelentkezok idopontjait, majd utana mar a friss eredmenyeket.

2018. ápr. 29. 07:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!