Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Akik már közép, vagy felső...

Akik már közép, vagy felső szinten vagytok angolból, veletek is előfordult, hogy egy szó általatok addig nem ismert használatával talkálkoztatok és meghökkentetek?

Figyelt kérdés

Lehet ez akár kifejezésként használva is. Szóval mikor már úgy gondoltátok,hogy elég nagy szókincsetek van,akkor egyszer csak felbunnak valami és csak csodálkoztok?


Milyen szóval, kifejezéssel jártatok így és milyen fokon voltatok?


én ezen csodálkoztam:) (B2 körül vagyok)


[link]


2018. ápr. 6. 16:45
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

"az angoltanárok 90%-ának se az"


Most már nem, mert évek óta forgalomban van az a tankönyv, ami már pre-int szinten tanítja, és amiből évekkel ezelőtt megtanulhatták. Ő viszont nem tanította még azt a bizonyos könyvet, ezért volt neki új. De most már ő is tudja, mert baromi gyorsan tanulnak ám az angoltanárok. :)

Udvarolni, ja... :) Egyáltalán.

2018. ápr. 8. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Egyszerűen hülyánek tetette magát hogy ne érezd magadat teljesen hülyének. Ennyi.
2018. ápr. 8. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Nem én hoztam fel a témát: ő kérdezte meg, én meg tudtam rá válaszolni, mert nekem már ismerős volt a dolog.

Aki angol nyelvű tévécsatornák előtt nő fel, annak egy csomó minden eleve természetes, értsd meg. Ő viszont nem az a generáció (mint ahogy én sem).


Lehet, hogy jólesik, ha tovább fikázhatod az angoltanárokat, a kérdező viszont (gondolom) pont ilyesmikre gondolt, mert érdekes maga a jelenség, hogy miközben az ember már x szintre fejlődik, milyen lyukak maradnak a tudásában. Szerintem is érdemes, úgyhogy inkább írjál te is hasonlókat, ne ezen az eseten rugózzál.

2018. ápr. 9. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!