Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Az alábbi angol mondat,...

NextBack kérdése:

Az alábbi angol mondat, nyelvtanilag megfelelne egy nyelvvizsgán? (egy mondat)

Figyelt kérdés

we looking the sunrise together and i give grateful for you that you are with me


Szeretnék készülni a nyelvvizsgára, de nem iskolai szinten, így porbálom apránként tudás morzsákat felcsipegetni, csak, hogy helyesen fogalmazom-e meg abba akadnak néha kételyeim.


2018. ápr. 6. 21:19
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
24%

Ez attól is függ milyen színtű nyelvvizsga

Ha A2-B1 akkor szerintem még belefér

De B2-nél már nem jó

Ez helyesen ugy lenne( ha jól értem mit akarsz mondani) hogy :We are looking the sunrise together, and I'm grateful (that) you're with me ( Együtt nézzük a napfelkeltét, és hálás vagyok/ hálát adok hogy itt vagy velem/velem vagy)

Vagy : Everytime we watch the sunrise together, I'm grateful/ I give thanks(de inkább grateful) (that) you're with me ( Mindig amikor a napfelkeltét nézzük/ együtt nézzük a napfelkeltét , hálás vagyok( hálát adok) hogy itt vagy velem/velem vagy)

2018. ápr. 6. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
45%
Én a we are looking helyett alapból we are watchingot mondanék.
2018. ápr. 6. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Oh jó hogy mondod, ha looking akkor kell az at - looking at

Szóval vagy watching the sunrise/ looking at the sunrise

2018. ápr. 6. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Azért tegyünk már különbséget a looking at meg a watching között is, nem pont ugyanazt jelentik. A looking at something = ránézni valamire, a watching something pedig a folyamatot jelenti, amikor (hosszasan) nézel valamit. Ezért illik ebbe a kontextusba a watching jobban.
2018. ápr. 6. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Ez igaz, de ebbe már nem nagyon akartam belemenni, mivel nem tudom jelenleg milyen szinten van a kérdező
2018. ápr. 6. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
10%
we WATCHING the sunrise together and i AM grateful TO you that you are with me
2018. ápr. 6. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
65%
#6 ez nem helyes amit írtál
2018. ápr. 6. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
74%
We are looking at the sunrise together/we are watching the sunrise together and I am grateful to you for being with me/I am grateful that you are with/next to me.
2018. ápr. 7. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

"Szeretnék készülni a nyelvvizsgára, de nem iskolai szinten"


Milyen az az "iskolai szint"?

2018. ápr. 8. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, hát "iskolai szinten" azt értem, hogy amit a tanár elmond nem igazán érti a csoport, mivel témazáróknál nem azokat túl jó jegyek születnek, és a jobbik csoport (külön vagyunk szedve) ők otthon is foglalkoznak angollal, de nem azzal a részével amit a tanár magyaráz, hanem interneten keresztül írkálnak, játszanak stb, így "játékosabban tanulnak".

Most szó bemagolása lehet egy alternatíva vizsga előtti napokban, de ügy is felejteném, és én ha meglenne a vizsgám, nem csak a papírért mennék.

Már érettségi után vagyok, és szerint a szemléletmódom is változott e téren és valóban fontos egy nyelv - vagy több- ismerete.


A példa mondatomra vissza térve,"for you that you are with me" valaki írta, hogy "for" helyett a "to" kellene, de a for előnyösebb mert , hogy érted, a te kedvedért is hálás vagyok a to pedig inkább hozzád, te irányod felé jelent nem ?

2018. ápr. 9. 20:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!