Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan készüljek német érettsé...

Hogyan készüljek német érettségire 4 hét alatt?

Figyelt kérdés

Sziasztok

Tudom hogy későn akarom el kezdeni de most már van elég időm és energiám.

Szeretnék németből középszintű érettségit tenni most májusban lesz az írásbeli hogyan készüljek rá? sajnos nem vagyok valami nagy németes de szeretném hogy meglegyen,mivel ha nem sikerül akkor nem lesz érettségim.

Szóbelire ti hogyan készültetek?

Minden ötletet írjatok le amit ti használtatok,alkalmaztatok előre is köszönöm,szép napot mindenkinek :)



2018. ápr. 9. 15:05
 1/4 anonim ***** válasza:

Ez sok mindentől függ. Iskolába jársz még, vagy felnőttként érettségiznél? Ha iskolába jársz, gondolom, jársz németórákra. Az órákon hogy készültetek rá? Néztetek-e mintafeladatokat? Ha igen, azok hogy mentek?


Én mindenképp azt ajánlom, hogy amennire tudsz, olvass/hallgass német nyelvű anyagot. Mindegy, hogy az újság, egy film vagy egy egyszerűbb cikk. Így a szókincsed is bővül, a nyelvtant is látod a gyakorlatba használva, és egyáltalán szokja az agyad a nyelvet. Mindenképp gyakorold a mintafeladatokat, és mondd fel magadnak a tételeket! De én azt javaslom, hogy a szóbelire ne csak magolj, hanem értsd is, amit mondasz Írj privátot, ha tudok segíteni!

2018. ápr. 9. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

napi 4 órát érdemes tanulni.


szétosztva: 2 órát reggel 2-öt délután/este.


mindig órával tanulj, mérd az időt.


30 percenként tarts 15 vagy 30 perc szünetet.


ekkor hallgass zenét, sportolj, egyél, pihenj.


utána folytasd.


ajánlom Scheibl György könyvét, Német nyelvtan 222 pontban.


rettenetesen buta és szar példamondatok vannak benne, de ami a pozitívuma, hogy az alapoktól a felsőfokig össze van szedve a nyelvtan.


van egy külön könyv, ami csak munkafüzet, szintén Scheibl írta, együtt használd a kettőt.


és ha azt megérted, tudsz értelmes példamondatokat írni.


használd ezt az oldalt a ragozások begyakorlásához, én most a "nehmen" igét írtam be, de bármilyen igére rákereshetsz.


[link]


keresd Szántó Gábor német gyűjteményét a neten, pdf-ben pár oldalban végigveszi az összes fontosabb nyelvtani részt.

elég száraz, ezekhez keress minél több példamondatot.


úgy tudsz keresni, ha beírod a google-ba az adott német szót, és elé írod, hogy „Beispielsätze mit dem Verb".


például: Beispielsätze mit dem Verb nehmen


eredmény: [link]


ezt a külföldi oldalt is ajánlom, végigveszi a német nyelvtant


[link]


a szóbelihez ezt ajánlom


Horváthné Lovas Márta: Zwanzig weniger eins - Egy híján húsz társalgási témakör a német alap-, közép-, és felsőfokú nyelvvizsgához

Dr. Babári Ernő - Dr. Babári Ernőné: 1000 kérdés, 1000 válsz


online Duden-szótárt használd rendszeresen, ragozások, kiejtés, példamondatok, helyesírás, szinonimák vannak rajta.


[link]



ha van pénzed, vedd meg a print változatát is.



minden nap ismételj.


tehát ha napi 4 órát németezel minden áldott nap 1 óra csak az ismétlés legyen.

szavak, mondatok, nyelvtani tesztek megoldása.


minden 30 percre legyen meg céltudatosan, hogy éppen mit tanulsz, pl. Konjunktiv 1, vagy Vorganspassiv, vagy Partizip Präsens.


ha szavakat tanulsz, online szótárban hallgasd meg többször a kiejtést.

szavakat SOSEM magukban, hanem kontextusba foglalva, mondatok részeként tanuld meg.


pl. kaum = alig


ez így önmagában semmit nem ér.

de ha azt mondod: Egész nap dolgozom egy gyárban, alig vagyok otthon. Ich muss tagsüber in einer Fabrik arbeiten, deshalb bin ich kaum zu Hause.


vagy azt mondod,: Hullafáradt vagyok, alig aludtam az éjjel.


Ich bin todmüde, weil ich in der Nacht kaum geschlaft habe.


pihenésképp töltsd le a netről ezt a könyvet, nagyon mókás és hasznos: Vigyázz, német!


hallgass youtube-on sok német zenét: Christina Stürmer, Yvonne Catterfeld, Nena, a Rammstein stb.


a német az egyik legjobb út a boldoguláshoz, ingyen tanulhatsz az osztrák egyetemen, vagy ösztöndíjat (DAAD) nyerhetsz bármelyik német egyetemre, és sok német cég van Mo.-n.


tanulj meg minél jobban németül!

2018. ápr. 10. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat,sokat segítettetek :-)
2018. ápr. 11. 21:16
 4/4 anonim ***** válasza:
Gyakorold a levélírást
2018. máj. 9. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!