Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Euroexam nyelvvizsga, szótárat...

Nando000042 kérdése:

Euroexam nyelvvizsga, szótárat használat, kézzel írott jegyzet, lehetséges?

Figyelt kérdés
Nyelvvizsgán bár lehet szótárat használni, de a szótárban lévő jegyzet fejezetbe lehet írni kézzel, s azt lehet használni a vizsgán?

2018. ápr. 10. 16:12
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem lehet, de olvasd el a vizsgaszabályzatot. Most feltételezném, hogy nyilván elolvastad azelőtt, mielőtt kiírtad azt, de valószínűleg nem.
2018. ápr. 10. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Csak annyi van benne, h nyomtatott szótárat lehet használni - ez így eléggé gumiszabály.
2018. ápr. 10. 17:58
 3/8 anonim ***** válasza:
Hát már nem azért, de most megnéztem, és nekem fél percembe került megtalálni a választ, az első találat volt. Több önállóságot pls.
2018. ápr. 10. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Oszt meg velem kérlek, mert én csak a vizsgaszabályzatot olvastam el, ahol annyi van, hogy nyomtatott szótárat lehet használni, jegyzetekről semmi nincsen benne.
2018. ápr. 10. 18:27
 5/8 anonim ***** válasza:
Menj rá a www.google.comra, és írd be, hogy mit keresel. Ha jól írtad be, akkor az 1. találatban ott a válasz a kérdésedre. Ha nincs, akkor is ki fojga adni a vizsga odlalát, onnan pár kattintással megtalálod a "puskázás"-hoz való segítséget.
2018. ápr. 10. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Téma lezárásaként, NEM LEHET!


Ügyes vagy! :) Nekem akkor se sikerült egy találat alatt összehozni.


Milyen szótárt használjak?

A szótárról neked kell gondoskodnod, egy szabály van: kézzel írt jegyzeteket a szótár nem tartalmazhat, ezen túl azonban semmilyen megkötés nincs a típusára nézve. Íme pár jól bevált darab a mi kedvenceink közül:


ANGOL


Lázár/Varga: Angol-Magyar, Magyar-Angol. Grimm Kiadó - ennek kiváló, felhasználóbarát jellemzőiről egész blog posztot gyártottunk nektek.

Oxford angol-magyar szótár nyelvtanulóknak (B1-B2 szintekre)

Longman Dictionary of Contemporary English

Oxford Advanced Learner's Dictionary (hosszú távra és C1 szintre feltétlenül)

Macmillan English Dictionary for Advanced Learners

NÉMET


Hessky/Iker: Német-magyar, magyar-német tanulószótár. Grimm Kiadó

Hessky Regina: Magyar-német, Német-magyar kéziszótár. Grimm Kiadó

PONS Kompaktwörterbuch Deutsch als Fremdsprache

2018. ápr. 10. 18:53
 7/8 anonim ***** válasza:

Épp akartam is írni, hogy nem lehet, de szerencsére meglett a hivatalos szabályzat is végül.

Nálunk a felügyelő át is nézte a szótárainkat és mondta, hogy ha kézzel írt szöveget talál bennük, akkor el kell vennie. Szóval mindenképp kézírástól menteset vigyél, nehogy elkobozzák.

2018. ápr. 20. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Kinyomtatok egy oldalt tele olyan infókkal, ami nincs a szótárban, és beleteszem, az ér?
2019. febr. 18. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!