Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A nyelvvizsga tényleg olyan...

A nyelvvizsga tényleg olyan egyszerű?

Figyelt kérdés

Hallottam, hogy sokan mondják, hogy végig dadogták vagy nem alig hoztak magukból ki valamit és egész szép eredménnyel meg lett nekik.


Tényleg ilyen egyszerű lenne egy középfokú angol nyelvvizsgát leteni? Írásbeli és szóbeli egyaránt.



2018. ápr. 18. 20:06
 1/9 anonim ***** válasza:
85%

Nem tudom, de ezt már nem egy ismerősöm mondta.

Olyan alap dolgokat nem tudott, hogy azt hittem, hogy elájulok.

Ezzel szemben mikor én voltam, szerintem elég jó voltam, aztán épp hogy meglett.

Másik ismerősöm ugyan így járt.

Tudom hogy tudja, aztán valami 6x százalékkal épp átment.

2018. ápr. 18. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Most jött el az őszinte pillanat, amikor bevallom, hogy szóbelin csak 6. alkalommal mentem át... Írásbelin 2. alkalommal.

Nagyon témafüggő. Pl megkaptam a gyerekkori mesekönyv élményeimet szóbelin és lefagytam, mert nekem konkrétan olyan nem volt, engem levágtak a tv elé azt' jó van'. Milyen hatással volt a későbbi életemre stb.

Vagy másik alkalommal az idősek és fiatalok randizási szokásai. Mi a veszélye annak, ha 2 idős ember (65+) egymással randizik?

Test és lélek egészsége, fejlett és fejletlen országok "alapigényei" (étel, pénz, telefon stb), hogyan őrzöd meg a mentális egészségedet a mindennapokban?


Ha ideges vagyok, akkor meg hajlamos vagyok igéket is halmozni, de ez saját hülyeségem. Az "s" betűt gyakran lehagyom a többesszámnál és az E/3 személynél. Emiatt 15 nyelvhelyességi pontból kaptam 2-t.


Első írásbelim TELC volt, ott kifutottam az időből, másodára már nem itt voltam.

2018. ápr. 18. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Na ez meg a másik amúgy :D

Én is észrevettem ezt, hogy nyomatják, hogy középfokú vizsgán csak alap témakörök vannak, aztán én is kikaptam olyat, hogy magyarul is nehéz lett volna róla beszélni, mert a kereskedelemről volt szó.

2018. ápr. 18. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Ó, volt egyszer egy segély témakör is. Munkanélküli segély, TB, GYES-GYED, nyugdíj stb.

Megkérdezték, hogy a fizetés hány százalékát kapják meg ilyen esetben, mitől függ (TB - adófizetés), mennyi ideig.

Ekkor már tudtam, hogy megint meg fogok bukni :D

2018. ápr. 18. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Én is még TELC-en voltam. Írásbelin elsőre megbuktam, ugyancsak kifutottam az időből (másodjára elég könnyen meg lett, még fél órám maradt is a végén). Szóbeli elsőre sikerült, arra emlékszem, hogy a magnó elég nagy szerencse volt (sokat tippeltem), maga a szóbeli részét én nagyon élveztem, annak ellenére, hogy nem vagyok egy túl beszédes egyén (és pont a szóbelitől tartottam jobban). Talán az a titka az egésznek, hogy jól kell tudni hazudni/rizsázni. Totál lényegtelen, hogy egy adott témával kapcsolatban mit mondasz, nem azt nézik, hogy van-e realitása. Gyorsan kell rögtönözni, kitalálni dolgokat stb.
2018. ápr. 18. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Én ECL-en voltam középfokún, és elsőre meglett. Szerintem tényleg könnyű volt, nekem 98% lett a szóbelim, de én amúgy is úgy éreztem, hogy jó lett, meg később oda is jött hozzám az egyik vizsgáztató, és mondta, hogy szerinte próbálkozzak meg a felsőfokúval is.

TELC-ről nem sokat tudok, de ez az itt leírt segély témakör azért kicsit meglepett, mert ott tényleg konkrétan tudni kellene adatokkal válaszolni a kérdésekre. A többi téma szerintem nem durva, a lényeg, hogy valahonnan el tudj indulni, utána pedig nagyjából viszed tovább a szálat amerre szeretnéd.

Utolsó válaszolónak egyébként nagyon igaza van, nekünk az angolóráinkon ki is hangsúlyozták külön rengetegszer, hogy senkit sem érdekel, hogy igazat mondasz-e, meg senki nem fogja leellenőrizni, amit mondasz, a lényeg, hogy megállás nélkül tudj beszélni, és akkor nem lesz gond.

Nekem az írásbeli részével sem volt gondom, spec. én az egész vizsgát nagyon könnyűnek találtam, egyedül a writing részének a pontozását gondoltam túl szigorúnak, de az elméletileg mindenhol olyan...

De azért elég lutri, hogy épp milyen feladatok lesznek. Mindenesetre szerintem nem kell egy középfokú angolt túlparázni, hacsak nem totál felkészületlenül akarsz kimenni.

2018. ápr. 19. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
4es, ezt a témakört kaptam én is:-D Meg mikor jár a gyed meg mikor csak gyes, melyik mennyi ideig, mennyi munkaviszony kell hozzá. Mindent 16 éves diákként:-D
2018. ápr. 19. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekem a B2 és C1 is elsore meglett, 80% folott. Akkor mesz at ha eleg jol megy az angol. Alapszokinccsel azert ne próbáld meg, de tenyleg nem kell anyanyelvi szinten erteni egy C1 es nyelvvizsgahoz.
2018. ápr. 23. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én Origon voltam eddig kétszer. Könnyűnek nem mondanám, témától függ. Először a betegségekről "beszélgettünk" (szív-és érrendszeri problémák összefüggése a táplálkozással) másodjára a környezetvédelem (légszennyezés, ivóvíz minősége, szelektív hulladékgyűjtés). Persze utána eszembe jutott, hogy mit is lehetett volna mondani vagy mivel terelni át mondjuk az egészséges táplálkozás fontosságára, de ha hirtelen lefagy az ember nincs mit tenni...
2018. ápr. 25. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!