Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hol találhatnék egyszerű...

Hol találhatnék egyszerű kétnyelvű szövegeket?

Figyelt kérdés
Megvan a középfokú német nyelvvizsgám, de valahogy nem sikerül a továbblépés. Úgy érzem legjobban fordítással tudok tanulni (magyarról németre), viszont nem találok olyan anyagot a neten ahol ugyanaz a szöveg két nyelven is fent van, így csak fogalmazásokat írok, de ellenőrizni sosem tudom.Nincs valami ötletetek, hogy mivel tudnék gyakorolni?

2018. ápr. 19. 18:18
 1/5 anonim ***** válasza:
tanárral
2018. ápr. 21. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én azonos filmhez tartozó felirat file-okból is szoktam olykor tanulni, de főleg úgy, hogy az egyik felirat égetve van a filmre, a másikat meg file-ként hozzáteszem, és a képernyő másik részére vetítem, így egyszerre kétnyelvűen nézek olykor filmeket. Van, amikor csak külön a felirat file-okat olvasom párhuzamosan, két nyelven.


Az igaz, hogy gyakran eléggé szabad fordításúak a feliratok, akár fansub, akár hivatalos, de ez is segíti az asszociációs készséget , a következtetéseket. Olvasni kell a sorok között, és NEM szó szerint fordítani, meg értelmezni. ;)


Két agyféltekével és jobb oldali félteke hangsúllyal érdemes nyelveket tanulni, nem poroszos.germán módszerrel. Lehet, hogy képben vagy erről, kedves kérdező, viszont a biztonság kedvéért jeleztem, mivel ugye a felirat file-ok tartalma általában SZABAD fordítás, tehát nem árt óvatosnak lenni azokkal, mégis hatékonyan segítik a nyelvtanulást, kellő odafigyeléssel.

2018. ápr. 21. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ezek közül a régi könyvek közül próbálj meg beszerezni: [link]

Vagy bármely kétnyelvű könyv (angol nyelvűeket adnak ki mostanában,friss németet nem találtam).

Német-magyar újszövetség

[link]

Kétezer Teszt És Fordítás Német Nyelvből

[link]

Nemet Kozepfoku Tesztek Forditasok

[link]

2018. ápr. 21. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Filmekkel én is próbálkozom, de azt leginkább a hallott szöveg értésére szoktam használni felirat nélkül, mert nekem az okozza a legnagyobb gondot.

Köszönöm a könyvajánlást, mindenképp beszerzem őket. :)

2018. ápr. 21. 21:19
 5/5 A kérdező kommentje:
Ezek a linkek szuperek!!!! NAgyon köszönöm!!!! Pont erre van szükségem! :) :)
2018. ápr. 21. 21:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!