Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Francia vagy Spanyol nyelvet...

Francia vagy Spanyol nyelvet érdemes most választani?

Figyelt kérdés
Az iskolában,amit kinéztem (humán és idegennyelv)tagozatot, ott csak franciát lehet 2.nyelvnek,de van kifejezetten spec.spanyol és nem tudom melyiket válasszam...
2018. ápr. 20. 20:50
 1/6 anonim ***** válasza:

a franciát válaszd, az egy szuper nyelv, és mind az 5 kontinensen beszélik, akárcsak az angolt, és feljövőben van, a következő évtizedekben az angol utáni második leggyakoribb nyelv a francia.


olaszt nem éri meg, csak Olaszo.-ban és Svájc egyes katonjaiban beszélik, a spanyol még megéri, de mivel a francia ki fogja ütni a jövőben, és mert a latin-amerikai országok és Spanyolország sem túl prosperáló országok gazdaságilag, illetve messze is vannak, ezért egyértelműen a francia a legjobb választás.


franciául beszélni iszonyú menő, és nagyon kevesen beszélik Mo.-n, így jó munkákat kaphatsz vele.

2018. ápr. 21. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
70%

Beszélsz franciául? Mázlid van!


A francia a jövő generációjának nyelve: az öt földrészen 220 millióan beszélik, a világon oktatott idegen nyelvek közül az angol után franciául tanulnak a legtöbben, a beszélt nyelvek sorában pedig a francia a kilencedik helyen van

Az internet fejlődésével a francia – mint több világnyelv - határtalan megjelenési lehetőséget nyert (a Wikipédia és a Facebook harmadik leggyakrabban használt nyelvének számít). Afrika népességnövekedésével 2050-re a francia nyelvű lakosság száma előreláthatóan félmilliárdra fog emelkedni!


A nemzetközi munkapiacon előny, ha valaki franciául és angolul beszél. A francia nyelv ismerete megnyitja a francia vállalatok kapuit Franciaországban, illetve bármely frankofón országban, mint például Kanadában, Svájcban, Belgiumban vagy az afrikai kontinens országaiban. Franciaország a világ ötödik kereskedelmi nagyhatalma, s a külföldi beruházásokat tekintve a harmadik helyen áll – ebből adódóan elsőszámú gazdasági partnernek számít.


Számos nemzetközi szervezetnél (ENSZ, Európai Unió, UNESCO, NATO, VTO, OECD, Nemzetközi Olimpiai Bizottság, Vöröskereszt) a francia hivatalos nyelv, s egyben a munka nyelve is. Az európai intézmények három székhelyén, Strasbourgban, Brüsszelben és Luxemburgban is franciául beszélnek.


A francia a konyhaművészet, a divat, a színház, a vizuális művészetek, a tánc és az építészet nyelve. Gazdag kultúrája miatt Franciaország a világon elsődleges turisztikai célpont és a külföldi egyetemisták harmadik legnagyobb befogadóországa.


Nyelv, amit jó tanulni

Franciául nem nehéz tanulni. Gyermekek és felnőttek részére egyaránt számos modern és hatékony nyelvtanulási módszer létezik, melynek segítségével a kommunikációs szintet gyorsan el lehet érni. A francia nyelv ismerete segít abban, hogy más, elsősorban latin nyelveket (mint például a spanyol, az olasz, a portugál vagy a román nyelv) könnyebben elsajátíthassunk, de előny az angol nyelv tanulásánál is, mivel a ma használatos angol szókincs 50%-a a franciából származik!

Franciául tanulni azt is jelenti, hogy örömünk telik egy szép, gazdag, melodikus nyelv tanulásában. A francia azonban egyben analitikus nyelv is, mely szerkezetet kölcsönöz a gondolatoknak, és kifejleszti a kritikus szellemet.


forrás:eduline

2018. ápr. 21. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
76%

Én mindegyikkel foglalkoztam már, a spanyolt jobban szerettem: a kiejtése sokkal egyszerűbb, meg számomra a spanyol kultúra is érdekesebb a franciánál :) ha az EU-ban akarsz maradni felnőtt korodban, akkor viszont a francia hasznosabb, a spanyol inkább Amerikában lenne hasznos.

Keress youtube-on olyan videót, ahol beszélik ezeket a nyelveket, és döntsd el az alapján, hogy melyik tetszik jobban! :)

Sok sikert a választáshoz!

2018. ápr. 21. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

"ha az EU-ban akarsz maradni felnőtt korodban, akkor viszont a francia hasznosabb"


tévedsz, egyáltalán nem csak akkor hasznos a francia, ha Európában marad.


ahogy írtam is fentebb, az angol mellett a francia az egyetlen olyan nyelv, amit MIND AZ 5 FÖLDRÉSZEN BESZÉLNEK.


tehát Észak-Amerikában ugyanúgy, mint Afrika sok országában, vagy Ausztráliában.


Frankofónia (a világon franciául első vagy második nyelven beszélő országokat tömörítő nemzetközi közösség) jelenleg 54 országot számlál.


tehát több mint fél száz országban tudnál tanulni dolgozni, élni nagyon jó franciatudással.


egy nyelvet megtanulni nagy munka, ezért érdemes olyat választani, aminek a presztízsértéke nagy, amit sok országban beszélnek és amire valóban van kereslet.

2018. ápr. 22. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm mindenkinek a tanácsokat :) szerintem akkor marad ez a human es idennyelv a szegedi suliban:)
2018. ápr. 22. 20:24
 6/6 anonim ***** válasza:
Deák? Én oda jártam, erre a "nemzetközi tanulmányok" tagozatra, bár én nem franciát, hanem németet tanultam. :)
2018. máj. 5. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!