Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan juthatok el angolból...

Hogyan juthatok el angolból C1 szintre? Melyik nyelvvizsgát érdemes választani?

Figyelt kérdés

Gimiben abbahagytam az angolt, emelt érettségivel megkaptam a B2 nyelvvizsgámat. Most egyetemre járok, és szeretnék egy C1 nyelvvizsgát. Milyen könyvből érdemes tanulni? Hogyan tudnám bővíteni a szókincsem?

Vagyok olyan szinten, hogy magán úton tanuljak. Minden tippet szivesen várok



2017. okt. 28. 03:34
 1/3 anonim ***** válasza:
54%

Hát én személy szerint napi szinten nézek filmet angolul angol felirattal illetve valamikor könyveket olvasok.

Harry Potter peldául egy jó könyv.

Olvas híreket. Chatelj vagy beszélgess angolul

2017. okt. 29. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem derül ki, hogy hány éve voltál B2 szinten.


Mindenesetre olyan tankönyvet válassz, aminek olyan a szintmegjelölése, hogy a jelenlegi szintedről felvisz C1-re (nem feltétlenül egy kötet) - na és akkor azt a könyvet csináld végig mindenestül: nyelvtani gyakorlófeladatok, írásbeli mindenfélék, szókincstesztek és minden egyéb önellenőrzés, fogalmazási feladatok, szóbeliek, hallott szöveg értése, stb.


Az, hogy mellette filmeket nézel angolul, olvasol, stb., alap, de az csak a hobbi része. A tankönyv tudja, hogy mi az, amit a C1 szint eléréséhez tudni kell.

2017. okt. 30. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
37%

Kezdésnek nézz meg 100-200 filmet.

Utána olvass el 10-15 könyvet.

Ennyi.

2017. okt. 30. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!