Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Megértem mit olvasok, értelmes...

Megértem mit olvasok, értelmes párbeszédeket folytatok, mégsem tudnám elmagyarázni miről beszélek/olvasok? Fura?

Figyelt kérdés
Ha angol szöveget hallok, olvasok megértem. Ha beszélgetek ki tudom magam fejezni, értelmes párbeszédeket folytatok, mások is mondták milyen szépen beszélek, meg milyen jól megy, de ha valaki megkérdezi miről van szó nem tudom neki elmagyarázni. Ha angol szöveget olvasok, pl. egy wikipédia oldalt akkor ugyanúgy megy, mint ha a magyart olvasnám. Ez másoknál is így van, vagy én vagyok az egyetlen?
2018. ápr. 21. 22:07
 1/3 anonim ***** válasza:
50%
Amemnyiben nem tudod elmagyarázni, amit olvasol az annak a jele, hogy 100%-osan nem értetted meg, csak a lényeg ment át, ami a benned lévő előzetes tudásanyaggal érthető, de magában nem, hiszen sokat csak te raktál hozzá.
2018. ápr. 22. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
79%
Igen, van ilyen. A filmek fordítása sem azért tart sok ideig, mert a fordító nem érti a mondatokat, hanem mert rengeteg idő, ameddig kitalálja, hogy hogyan lehetne azt jól megfogalmazni magyarul. Aki profibb ebben, az egyszerűen sablon szövegeket használ (kliséket) és így nem kell annyit töprengenie rajta.
2018. ápr. 22. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
56%
Igen, én is így vagyok. Arra tippelek, hogy valószínű még sok energiába kerül az agynak felfogni a dolgokat és ezért nem jut tovább a dolog.
2018. ápr. 22. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!