Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Napi egy angol film megnézése...

Napi egy angol film megnézése hasznos? Szavakat kiírjam?

Figyelt kérdés

Tegnap megnéztem véletlenül egy filmet, nem ezt akartam. Body of sin volt a címe, egy krimi. Esetleg magyarul nincs meg a címe valakinek?

Illetve sokat nem ért, mert csak kb. 6 szót nem ismertem az egész 120 percből, azt meg is néztem, ment volna nélküle is, de érdekelt. Viszont most már nem is emlékszem, mik voltak azok a szavak.


2018. ápr. 22. 10:38
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha olyan szinten vagy, hogy egy kétórás film alatt csak 6 ismeretlen szót hallasz, akkor a hallott szövegértést felesleges gyakorolnod.
2018. ápr. 22. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

A beszédkézségem ami botrányos.

Illetve felirattal nézem a filmeket, mondjuk ezt nem, csak amiben sok az ismeretlen szó.

2018. ápr. 22. 11:13
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha a beszédkészség a rossz akkor azt kell gyakorolni, vagyis beszélni kell.
2018. ápr. 22. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
De nincs kivel, tényleg senkivel.
2018. ápr. 22. 11:53
 5/8 anonim ***** válasza:
Akkor meg nem baj, hogy nem megy. :-) Lehet egyébként egyedül is próblkozni, vannak nyelviskolák is...
2018. ápr. 22. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Hát, de az lenne a lényeg. Most megcsináltam egy nyelvtanfolyamos szintfelmérőt, azt írja, hogy C.1.1. szintre iratkozzak be. De mivel ez egy sekély teszt volt, magadnak kellett szavakat beirogatni.
2018. ápr. 22. 12:40
 7/8 anonim ***** válasza:
Akár
2018. ápr. 22. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Többet nem ismertél benne, csak már elég jó szinten vagy ahhoz, hogy kompenzáld azt, amit nem értesz, és nem tűnik fel. Hasznos. Ha bezsélni akarsz, keress embereket az interneten, nekem nagyon sokat segített.
2018. ápr. 22. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!