Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Második nyelvként: Német,...

Második nyelvként: Német, Francia, Olasz nyelv közül melyiket válasszam? Angol az első nyelvem.

Figyelt kérdés

2018. ápr. 25. 09:17
1 2
 1/14 feketeluc válasza:
90%
Ha egyik sem vonz, és ésszel akarsz választani, én két szemponttal tudok segíteni... ha később egyetemre akarsz menni, németül minőségi szakirodalom van a legtöbb témában, komolyan veszik :) még az angol nyelvű felhozatalt is simán veri a neten... ha külföldön tanulnál majd, most Berlin a legmenőbb hely ... a franciával mindenhol lehet menőzni, szép nyelv, ha pl szakács lennél szívesen tuti választás... az olaszt én meghagynám hobbynak... de azt is figyelném, hogy melyik választás lenne jobb érzés... ha tudsz olyat, figyeld az intuiciódat... lehet, hogy az lesz a legfontosabb, hogy ki ül melletted az órán...
2018. ápr. 25. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
84%
Európán belül még mindig a német a legelterjedtebb nyelv, angol után. Én azt választanám a felsoroltakból, de Spanyol még hasznosabb lenne.
2018. ápr. 25. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Spanyol nincs! Csak ezekből választhatok.
2018. ápr. 25. 12:11
 4/14 anonim ***** válasza:
84%

Németet tanulok, nem szeretem. 30 másik osztálytársam sem. Na persze ne ez döntse el, de ha tehettem volna, én olaszt választottam volna, szerintem szép nyelv. :D volt barátomnak felsőfokúja van belőle, ő imádta. :D meg van pár barátom, akik franciát tanulnak, az elején nehéz, de hamar belejöttek és már szívesen is tanulják :D

Viszont azt hiszem ezek közül a németet beszélik a legtöbben, meg az egész ország olyan németcentrikus, hogy az csak na...ismerek pár németországi magyart, mind utálta mindig is, és szerintem azért számít, hogy olyat tanulsz-e, amit szeretnél is, főleg, ha választhatsz.

2018. ápr. 25. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Először magyarul tanulj meg rendősen.
2018. máj. 7. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Miért? Mit találtál hibásnak a kérdésben?
2018. máj. 8. 07:03
 7/14 anonim ***** válasza:
Elég az angol. A többi fölösleges. Hacsak nem akarsz valahová emmigrálni.
2018. máj. 8. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Most megyek gimibe muszáj második nyelvet választanom.Így nem elég csak az angol.
2018. máj. 9. 07:09
 9/14 anonim ***** válasza:

Nézd, én sem rá- sem lebeszélni nem akarlak egyikről sem, csak saját tapasztalatot tudok mondani. Tavaly érettségiztem, nekem is 9.-től kellett a másik nyelv, reálisan gondolkoztam, mondom elmegyek németre az tuti hasznos. Igen ám, de én nagyon megszenvedtem vele, nekem nem megy ez a nyelv, mai napig gyűlölöm. Első nyelvem nekem is az angol, azt mondják jó a nyelvérzékem is, szerintem is az,nyelvvizsgám is van angolból, emelt szinten sikeresen érettségiztem belőle, szóval nem lehet azt mondani hogy annyira béna lennék. Nekem a némettel meggyűlt a bajom, utáltam. Az osztályom másik része franciára ment, gyönyörű nyelv, ők nagyon szerették is.

Most elkezdtem olaszul tanulni egyénileg, nekem nagyon tetszik ez a nyelv, különösebb problémám sincs vele. Mondjuk én imádom magát Olaszországot is, az olasz embereket is, mindent, szóval nekem kicsit másabb így. Mindig is olaszul akartam tanulni csak a sulimban német, francia és orosz nyelv közül lehetett választani.

Én azt tanácsolom, hogy ha valamelyik nyelv felé is kicsit húz a szíved, válaszd azt, mert ha érdekel és tetszik, szeretni fogod, nem számít a nehézsége. Én csak azt tudom mondani, hogy nekem a német nem megy, 4 év alatt egy középfokú nyelvvizsga szintjét megközelíteni sem tudtam, így hagytam is. Angolosként nekem borzasztó a német, persze ez csak az én véleményem!:)

2018. máj. 15. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszod. A franciától tartok egy kicsit a német tudom hasznos lenne de a szövegolvasáskor mindig "angolul"ejtem a szavakat :( pedig ott az E tényleg E . Olasszal nem sokra megyek sztem bár a nyelvvizsga az nyelvvizsga akármilyen nyelv is :) Szal nem tudom eldönteni mi legyen.
2018. máj. 15. 13:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!