Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Komolyan nem mehet ősszel...

Komolyan nem mehet ősszel emelt angolra, ha nincs meg a középfokú érettségim?

Figyelt kérdés

Kérlek mondjátok, hogy nem igaz, vagy valahogyan megkerülhető..



#érettségi #angol #nyelvtanulás #emelt# közép



2018. ápr. 26. 14:58
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Most ezt nem értem, csak sejtem, hogy mire gondolsz...Ezt kifejtenéd picit bővebben, hogy pontosabb választ tudjunk adni?


Ha arról van szó, amire gondolok, akkor: 9-11 osztályos vagy és jövő ősszel szeretnél tenni egy előrehozott emelt szintű angol érettségit, úgy, hogy nincsen középszintű érettségid angolból. Eddig jó? A helyzet az, hogy előrehozott érettségit 10. osztálytól lehet tenni idegen nyelvből és informatikából a május-júniusi vizsgaidőszakban. Az októberi-novemberi vizsgaidőszakban nem lehet előrehozott érettségi vizsgát tenni. Viszont, ha te jövő májusban (mert február 15. a jelentkezési határidő) csinálsz egy sikeres középszintű angol érettségit, akkor utána már van lehetőséged, hogy az október-novemberi vizsgaidőszakban szintemelő érettségi vizsgát tegyél angolból.


[link]

2018. ápr. 26. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Valamint persze, 12.-ben a "normál" érettségikor már tehetsz emelt szintűt anélkül, hogy lenne közeped, de nem írtad, hogy hányadikos vagy.
2018. ápr. 26. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ez amúgy mekkora baromság, én is ősszel tettem előrehozott angolt emeltet, de hát a lényeg itt az, hogy minél rosszabb legyen az oktatás.
2018. ápr. 26. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. 11.-es vagyok, és más hónapok óta az emeletre készülök, amit ősszel szerettem volna lerakni... A tanárom nem tájékoztatott erről az "apróságról" teljesen véletlenül tudtam meg.
2018. ápr. 27. 06:59
 5/5 anonim ***** válasza:
Ebben az esetben most február 15-éig kellett volna előrehozott középszintű (nem középfokú) érettségire jelentkezned, és akkor ősszel tehetnél emeltet. Így sajnos lemaradtál róla. Ezek a szabályok 2012 óta érvényesek. Most már csak a rendes érettségire mehetsz, mivel ősszel csak szintemelőt tehetsz, előrehozottat nem.
2018. ápr. 27. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!