Learnt vagy learned?

Figyelt kérdés

He was a slow learner, but he .....


Utóbbival találkoztam.


2018. máj. 1. 10:39
 1/7 anonim ***** válasza:
Mindkettő jó. Az első amerikai, a második brit angolban használatos.
2018. máj. 1. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Pont fordítva.


a learned amerikai

a learnt az Britt


Ha nem a megfellő formát használod az adott nyelvterületen akkor az hibának számít.


Pl. Így az amerikai íróknak írt kiskátéban is fel van sorolva hogy a learn múltideje learned és nem learnt.

2018. máj. 1. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Pont a Trónok harcában van sokat a learned, az pedig angol...

Learnt is a variant especially common outside North America. In British writing, for instance, it appears about once for every three instances of learned

2018. máj. 1. 12:21
 4/7 anonim ***** válasza:
Sorry. A Brittet nem tudtam. New Yorkban lakok és itt meg mindig learned.
2018. máj. 1. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Mind a kettő teljesen helyes amerikaiban meg britben is. A britek gyakrabban használják a learntöt, mint az amerikaiak, ennyi.
2018. máj. 1. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Bocsi, igen, tényleg pont fordítva :D


Első voltam.

2018. máj. 1. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"in British English the irreguler form is preferred. The regular past tense is more often used when it describes an action that lasts some time: He learnt his lesson. She learned a lot about life from her mother.

In US English there is a preference for the regular PT and PP.

In both British and US English the irregular form of the PP is found in adjectival uses."

2018. máj. 1. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!