Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Franciát vagy németet válassza...

Franciát vagy németet válasszam an angol után második nyelvként?

Figyelt kérdés
Pro vs Kontra melyiknek miért lehet hasznos / nem hasznos :)
2018. máj. 4. 15:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Német hasznosabb, több munkahelyen kérik vagy előnynek számít.
2018. máj. 4. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Még egy szavazat a németre, ugyanazon okokból, mint amit az #1 válaszoló is írt.

Ellenben angol után nehezebb lesz megtanulni németül, a nyelvtana sem piskóta, a kiejtés nem olyan nehéz, azonban igen randa nyelv, véleményem szerint. A francia abból a szempontból lenne jobb, hogy angol után könnyebben tanulható, azonban nem sokra mész vele, maximum Franciaországban, vagy egy francia cégnél, vagy magyar-francia tolmácsként...

2018. máj. 4. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Hacsak nincs konkrét terved az egyik nyelvterületet illetően, akkor csakis azt, amelyik jobban tetszik (nem csak a nyelv, hanem az ország, a kultúra stb.) SEMMIT nem érsz egy olyan nyelvtudással, amit nem szeretsz, akármilyen hasznosnak is mondott általában - ráadásul tanulni is sokkal nagyobb kínlódás
2018. máj. 4. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
az angolt
2018. máj. 4. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
En franciat tanulok angol mellett, a kiejtese nagyon nehez a tobbi nem :) en szimplan azert valasztottam a nemettel ellentetben mig ez a nyelv szimpatikus volt, elvezettel tanulom, addig a nemettol meg a hideg is kiraz. Emellett manapsag a legtobben angol/nemet nyelvtudassal rendelkeznek, nem szamitanal kulonlegesnek. Es ha esetleg kesobb szeretnel megtanulni egy harmadik nyelvet a nemetet egyszerubb lenne gyakorisaganak koszonhetoen.
2018. máj. 4. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nem is a különlegesség a cél, a legtöbb munkahelyen angol és/vagy német amit használnak szinte napi gyakorisággal, a legjobb ha valaki mindkettőt folyékonyan beszéli. Hiába tud valaki egy különlegesebb nyelven ha aztán úgyse kell a munkahelyén.
2018. máj. 4. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
50%

franciát válaszd.


a különlegesség igenis fontos, mert ha kevesen beszélik, annálé nagyobb rá itthon a kereslet.


csak a múlt héten 3 olyan álláshirdetést láttam multiknál, ahová kifejezetten a franciát kérték.


a francia nagyobb presztízssel bíró globális nyelv, mint a német.


az angol mellett a francia az egyedüli nyelv, ami mind az 5 kontinensen jelen van, frankofónia pedig jelenleg 54 tangországot számlál, ahol első vagy második hivatalos nyelv a francia.


olvastam egy cikket, hogy feljövőben van már most a francia, és a világ 2. leggyakrabban használt nyelve a francia lesz, nem a spanyol, nem a kínai, hanem:


1. angol


2. francia


elképesztően gazdag a francia kultúra, nagy és szép nyelv, mindenképp javaslom, én magam fél év alatt jutottam el olyan szintre, hogy most középfokra megyek.

2018. máj. 5. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

"A francia abból a szempontból lenne jobb, hogy angol után könnyebben tanulható, azonban nem sokra mész vele, maximum Franciaországban, vagy egy francia cégnél, vagy magyar-francia tolmácsként."


2-es válaszán látszik, hogy mennyire nincs képben, és mennyire nem tájékozott, akkor ideírom, hány országban tudsz franciául beszéálni, mert hivatalos nyelv.



Albánia · Andorra · Belgium · Benin · Bissau-Guinea · Bulgária · Burkina Faso · Burundi · Comore-szigetek · Csád · Dominikai Közösség · Dzsibuti · Egyenlítői-Guinea · Egyiptom · Elefántcsontpart · Franciaország · Gabon · Görögország · Guinea · Haiti · Kambodzsa · Kamerun · Kanada · Kongói Demokratikus Köztársaság · Kongói Köztársaság · Közép-afrikai Köztársaság · Laosz · Libanon · Luxemburg · Macedónia · Madagaszkár · Mali · Marokkó · Mauritánia · Mauritius · Moldova · Monaco · Niger · Örményország · Románia · Ruanda · Saint Lucia · São Tomé és Príncipe · Szenegál · Seychelle-szigetek · Svájc · Togo · Tunézia · Vanuatu · Vietnám · Zöld-foki Köztársaság

2018. máj. 5. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

8-as, na persze, de gondolom, 2-es abból indult ki, hogy a kérdező nem Afrikába vagy Délkelet-Ázsiába készül.

Ezzel nem akarom a francia pártját fogni, csak megjegyzem.

Én sajnos németül tanultam meg, és iszonyúan megbántam:( De eközül a kettő közül nekem a francia sem szimpatikus:(

2018. máj. 5. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

én jól tudok németül, de egyáltalán nem bánom, sőt.


a mai angolos világban igazi kuriózum, és büszke vagyok a nyelvtudásomra.


a német gazdaságilag szintén nagy presztízsű nyelv, lefedi a leginkább prosperáló európai országokat: Németország, Svájc, Ausztria, Liechtenstein, Luxemburg, és a skandináv országokban is beszélik.

2018. máj. 5. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!