Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Tudnátok ajánlani olyan angol...

Tudnátok ajánlani olyan angol vagy magyar nyelvű filmsorozatot, ami jó lenne nyelvtanuláshoz?

Figyelt kérdés

Tudnátok ajánlani olyan angol vagy magyar nyelvű filmsorozatot, ami jó lenne nyelvtanuláshoz?

Persze valami feliratos formában.

Tanuláshoz jobb lenne az angol nyelvű magyar felirattal?

Simán angol nyelvű filmeknél a szleng és a stílus miatt nem mindig érteni a teljes szöveget, ezért kéne valami erre a célra jól beilleszhető sorozat.



Van már nyelvvizsgám, csak nem használom az angolt már pár éve. Egy kicsit fel szeretném eleveníteni a tudást.



2018. máj. 6. 00:02
 1/8 anonim ***** válasza:
31%

Nyelvtanuláshoz bármelyik amerikai film jó lehet. Hangsúlyozom: amerikai! Ugyanis ők tisztábban beszélnek. Egyébként az angol színészekkel sincs baj szerintem, mert ők tanulják, hogy kell jól, helyesen beszélni, tehát maximum az ismereteid lehetnek hiányosak, ha nem érted meg belőle, hogy mit mond. De mindegy, mert a helyzet az, hogy sajnos vizsgára felkészüléshez egyik sem igazán jó, mert teljesen más szókincset használnak.


Esetleg a duolingo.com nem lenne jobb?

2018. máj. 6. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
57%
Alapokra barmelyik jo, komolyabb szinthez viszont intenziv nyelvhasznalat kell.
2018. máj. 6. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
57%

A Downton Abbey-ben NAGYON "szépen" beszélnek angolul:)

Szerintem még felirat nélkül is simán megérted. Ha mégsem, én mindig az azonos nyelvű feliratot használom, akkor is, ha még kevéssé beszélem az adott nyelvet.

2018. máj. 6. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
#1 Öm, azt azért vágod, hogy a brit angol nem “csúnya” angol, csak a te fülednek szokatlanabb, mert többet hallod az amerikait? Ha Hollywood Angliában lenne, a brit angol lenne a legtermészetesebb neked is.
2018. máj. 6. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Trónok harca, ha még nem láttad angolul, sokkal jobb így. Gossip Girl

De szinte bármelyik film is jó.


Ja és angol nyelv, angol felirattal. Ha magyar felirattal nézed, semmit sem ér, semmit. 0 % tanulás. Idővel aztán elhagyhatod az angol feliratot.

2018. máj. 6. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
#4: Vágom, de az tény, hogy egy kezdő számára az amerikait sokkal könnyebb megérteni, mert tisztán hallatszik, hogy mit mond (nem tudom hogyan lehetne ezt jobban kifejezni, remélem érted). A briteknél pedig azzal kezdődik a móka, hogy nagyon sok ideig szokni kell a nyelvet, mert egyesek olyan furán beszélnek, hogy nehéz kihallani a szót, amit éppen mond. A kedvencem az volt, amikor Angliába utaztunk nyaralni és egyszerűen nem értettem meg, hogy mit mond a csávó a bevásárlóközpontban és vagy 3-szor kellett visszakérdeznem, pedig nem tartom magamat ennyire rossz angolosnak. Ha legközelebb Angliába mennék, akkor biztosan újra meg kellene szoknom, mert azóta nem igazán foglalkoztam az akcentussal.
2018. máj. 6. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
57%

Szerintem meg nem...

Ezért javasoltam amúgy az angol feliratot. Nyilván a skót vagy ír angolt nehéz kiérteni, de utóbbi nekem nagyon tetszik.

Míg a skótot rühellem.


A Doulingo meg általános iskolás szint. Efgy óra alatt végigmész rajta. Írta, hogy neki nyelvvizsgája van,eg az a hallásértésen amúgy sem segít.

2018. máj. 6. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én meg pont az amerikai angolt értettem nehezen (egyes amerikai sorozatokat most sem értek), a brit angollal nincs gondom. Ez megszokás kérdése. Amikor én intenzíven angolt tanultam, akkor még nem ömlöttek ránk az amerikai filmek eredetiben:S
2018. máj. 6. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!