Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Cambridge English Advanced-re...

Cambridge English Advanced-re milyen témaköröket érdemes átnézni?

Figyelt kérdés
Szeretnék Cambridge nyelvizsgát tenni C1-es szinten és nyilván felkészültem de azért csak a biztonság kedvéért gondoltam megkérdezném aki már csinált ilyen vizsgát mit ajánlana?

2018. máj. 9. 08:39
 1/6 anonim ***** válasza:

Gondolom, ezt a vizsga előtt 2 héttel kérded... Miközben a válasz igazából az lenne, hogy művelt, széles látókörű, intelligens jelölt mehet neki sikerrel a vizsgának. Nyilván a modern társadalom problémáiból valami csak elő fog kerülni, de hát azt felsorolni sem lehet rövid idő alatt, környezetszennyezés, megújuló energia, atomerőművek, globális felmelegedés, okostelefonnal 24 órán át ülő gyermek, nem járok könyvtárba, mert bármi kérdésre csak előveszem a wikipédiát, repülőn szállított Ebola, ukrán gyerek amerikai egyetemen ésígytovább.

Az intelligenciát azért említem, mert muris volt, bár szomorúan muris, hogy amikor én voltam vizsgán (az CPE volt ugyan), a szünetben megbeszéltük, hogy volt egy kérdés az egyik cikkel kapcsolatban, amire egyikünk sem tudta a választ. Abban megegyeztünk, hogy mindegyikünk erősen hiszi, hogy tökéletesen értette a cikket. :D

Felkészüléshez én a NatGeo és egy politikai lap olvasását szoktam ajánlani, mint minimum, mert azért kortárs irodalomból is lehet számos hasznos kifejezést szüretelni.

2018. máj. 10. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Valójában nem témaköröket kérdeznek hanem a valós beszédkészségedre kíváncsiak. Pl. van egy kép (egy nagyvárosi utca, dugó, kordon) és mit gondoltok, mi történhetett előtte? Vagy: Milyen hangokat hallasz az űrben/egy esőerdőben?

Szóval olyan dolgokat kérdeznek aminél nem segít ha valaki betanul egy témát, inkább a változatos, gazdag szókincsre kell hangsúlyt fektetni és a komplex nyelvi fordulatokra.

2018. máj. 10. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
3 évig dolgoztam egy ügyvédnek birminghamben hogy orosz fordításokat készítsek neki. Folyékonyan beszélek angolul és nyilván tökéletesen hiszen ez fontos volt a munkámhoz. Ezt is csak azért csinálom mert egy álláshoz elvárás. Hiszen semmit nem ér a tudásod ha nincs róla papírod.Amúgy júliusban lesz a vizsgám de nagyon szépen köszönöm a válaszokat.
2018. máj. 10. 22:22
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem nagyon hiszem, hogy különösebben aggódnod kéne. :)
2018. máj. 10. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
...mivel világbajnok vagy blöffölésben, elvégre egy 3 évig Birminghamban beszélőnek egy ilyen kérdés, hogy "milyen témaköröket érdemes átnézni?" eszébe nem tud jutni. :D
2018. máj. 28. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Terhességgondozás
2018. máj. 28. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!