Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol felirat magyar szinkronra?

Angol felirat magyar szinkronra?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Tudnátok olyan oldalt mondani ahol találok angol feliratot magyar szinkronhoz igazítva?


Nyelvtanulás lenne a cél és tudom hogy nem mindig az eredeti szöveget követi a magyar szinkron,így nem járnék jól olyan felirattal ami az eredeti angol szinkront követi.



2018. máj. 14. 16:42
 1/3 anonim ***** válasza:
0%
Ennek így nincs értelme.
2018. máj. 14. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Így nem fogsz tanulni semmit. Még az is jobb, ha fordítva csinálod, angol szinkron, magyar felirat, de a legjobb az angol szinkron angol felirat a tanuláshoz. Meg ha egyszerűbbel kezdesz, például rövidebb sorozatrészekkel, youtube videókkal. Nálam az ismétlés vált be, felirat és szótárazgatás nélkül. Minél többször néztem meg egy videót annál többet értettem. Persze nem kényszerből néztem újra meg újra, meg nem is a nyelvtanulás lebegett a szemem előtt. Azok a videók, sorozatok, filmek a legjobbak, ahol nem csak beszélnek, hanem történnek dolgok, amikről beszélnek. Így a látott dolgokból következtethetsz arra amit mondanak. Persze nem tudatosan, hanem idővel összerakja az agyad, pont ahogy amikor az anyanyelvedet tanultad kisbabaként.
2018. máj. 14. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Itt érdemes nézelődni:

feliratok{pont}info (feliratokinfo)

hosszupuskasub{pont}com (hosszupuskasub)


A brit zászlóval ellátott feliratok ugye az angol nyelvűek.

A legnagyobb baj, hogy a magyar szinkronos sorozatokat, filmeket - sok esetben - más "kiterjesztésben", fps-ben találod meg a neten mint amikhez a felirat készült, így lehet, hogy csúszni fog. Régebben sokat szenvedtem míg feliratszerkesztő programmal hozzáigazgattam a feliratokat a filmekhez, de aztán rájöttem, hogy nem érdemes.


A legjobb módja a nyelvtanulásnak az idegen nyelvű szinkronos

filmek nézése magyar felirattal, így ragadt rám a legnagyobb szókincs. És ugye ezt a legegyszerübb megoldani.


Ha már valami alappal rendelkezel akkor ajánlom az angol szinkronos filmek angol felirattal történő nézését, erre a legjobb online lehetőség a hdeuropix{pont}com. (hdeuropix)

2018. máj. 14. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!