Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Valaki volt Cambridge felsőfok...

Valaki volt Cambridge felsőfokú nyelvvizsgán, mit tudtok róla mondani? Advanced level azt hiszem.

Figyelt kérdés

Olyan myelvvizsgát keresek, ami egynyelvű, nincs magyarra fordítás, van benne nyelvtan és nem vészes a szóbeli, valamint nemzetközi leg elismert.

Rühellem a kétnyelvű nyelvvizsgákat. Mire jó az, hogy angolul van a szöveg és magyarul teszik fel a kérdéseket hozzá???? Meg a kérdéseket is tegyék fel angolul.

Németből ÖSD-n voltam és imádtam, 2 napot készültem rá, nem tételeket magoltam, mint mások, mert normális feladatok voltak.


2018. máj. 16. 17:37
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Lehet én értem félre ,de nem feltétlen biztos az ,hogy te anyanyelvű vizsgáztatót kapsz.És ha igen nem biztos ,hogy 100ban jobban jársz vele
2018. máj. 17. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

A CAE az 20 éve is páros vizsga volt, de akkor a CPE

volt még vizsgáztatóval való beszélgetéses - de sajnos ma már az sem az.

2018. máj. 18. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, hogy a Cambridgenél is páros szóbeliztetés van, ahogy a legtöbb helyen egyébként. Origón vagy pl. egyedül, de ez a típus a ritkább. De a páros vizsga pont azt a célt szolgálná, hogy felmérje azt is, hogyan tudsz együttműködni, kommunikálni egy idegen emberrel, aki veled egy szinten van nagyjából és nem egy sokkal profibb, anyanyelvi szinten beszélő, rutinos tanár, mint a vizsgáztató.

Amúgy ezt a kétnyelvű dolgot erősen túlreagálod. Sokkal népszerűbb az egynyelvű, bizonyos vizsgaközpontoknál egyenesen csak az van. És a kétnyelvűség sem azt jelenti feltétlenül, hogy magyarul kapod a kérdéseket, Euroexamnél pl. egy levelet kell magyarról angolra fordítanod meg van egy magyarról angolra-angolról magyarra tolmácsolós listening, de minden egyes utasítást angolul kapsz. Megint csak nem az Origóból kellene kiindulni.

A tételmagolás sem jellemző, a legtöbb hely nem ad ki konkrét témákat, csak korábbi feladatsorokból lehet szemezgetni.

2018. máj. 20. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!