Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nyelvi előkészítős osztály?

Nyelvi előkészítős osztály?

Figyelt kérdés
Mit gondoltok a nyelvi előkészítős osztályokról? Megéri egy évet szinte csak nyelvtanulással tölteni? Kik járnak ilyen osztályba? Akiknek nem megy jól a nyelv és szükségük van egy plusz évre vagy azok járnak ilyen osztályba akiknek jól megy a nyelv és még tanulják, bővítik tudásukat? Esetleg van közetetek aki ilyen típusú osztályba jár? Ez 1+4 éves középiskoláról lenne szó, ahol érettségit és lehetőleg nyelvvizsgát lehetnek a diákok. Ilyen osztályban több az esély 2 nyelvvizsgára mint egy sima osztályban?
2018. máj. 19. 22:33
 1/3 anonim ***** válasza:

Én egy ilyen osztállyal kezdtem el a gimit, most érettségizek.


Szerintem megéri intenzíven nyelvet (nyelveket) tanulni. Az első év nagyon jó volt, év végén meg is lett angolból a nyelvvizsga. Főként azok járnak, akiknek már van alapjuk a nyelvből, de pl. az én sulimban volt olyan, hogy kezdő, nemcsak haladó, szóval a nulláról is elkezdhetsz egy nyelvet. A másik nyelv nekem az olasz, ebből 12. elején lett nyelvvizsgám (emelt szintű érettségivel), mert ebből kellett fakt, hogy a kevesebb óraszám miatt később meglegyen.


Több az esély rá, hogy két nyelvvizsgád lesz, tőlünk mentek felsőfokra is, nem úgy, mint mondjuk a matematika-fizika osztályból.


Annyit még hozzátennék így a végére, hogy én főként azért mentem egy ilyen osztályba, mert nem igazán tudtam, hogy mit akarok kezdeni magammal, csak azt tudtam, hogy érdekelnek a nyelvek és akartam nyelvvizsgát. Mindkét nyelvből sikerült az emelt érettségi is, így le is adtam az órákat, hogy az utolsó évben már jobban tudjak koncentrálni az érettségi tárgyakra. Nem bántam meg, hogy ezt választottam, mert szeretem az osztályomat és tényleg sokat fejlődtem nyelvekből, de azért arra készülj fel, hogy az ötödik év már kínszenvedés lesz, legalábbis nekem az volt. Sok idő, de búcsúzni nehéz lesz, az is biztos. :)


Mindenesetre én támogatlak, az az egy év arra is jó lehet, hogy lesz időd kitalálni, mi érdekel, mivel szeretnél majd foglalkozni stb. Én végül teljesen más irányban tanulok tovább ősztől, nem lesznek nyelvek, de attól még jó volt ez az öt év.

2018. máj. 20. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
52%

Szerintem nem éri meg.

Az unokatestvérem járt ilyen osztályba: 2 nyelvtanár volt, a "fő" nyelvtanár viszont nem volt jó, így időpocsékolás volt az év, ráadásul mivel alig volt más órájuk, rengeteget felejtett a többi tárgyból, és később is sokat rontott az általánoshoz képest:( 1 középfokú nyelvvizsgája is jó, ha a fél osztálynak meglett:((

Én "sima" nyelvtagozatra jártam, szinte mindenkinek volt az érettségivel egy középfokú nyelvvizsgája, de a legtöbbeknek 2, az osztály negyedének az egyik nyelvből felsőfok is sikerült. Nem dobtunk ki egy évet az ablakon.

Nem mondom, a NYEK is elsülhet jól is, de annyira tanárfüggő, hogy hacsak nem tudod biztosra, hogy a tanár, akihez kerülsz, extrém jó lesz, akkor én nem ajánlom.

2018. máj. 20. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
És ha általánosban németet tanultam, akkor olyan osztályba menjek ahol heti 12 óra német és 6 óra angol vagy fordítva?
2018. máj. 23. 19:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!