Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan tanuljak meg angolul?

Hogyan tanuljak meg angolul?

Figyelt kérdés

Sziasztok , szeretnék jobban megtanulni angolul, a nyelvtan megy csak nincs szókincsem így hát nem megyek vele sokra . Nem tudok megszólalni , nem tudok fordítani és a hallgatás se megy igazán. Nagyon kéne a középiskolába mert majdnem mindenki középfokon beszél egy nyelvet én meg hát alig egy kis angolt. Nektek hogy sikerült gyorsan , de hatékonyan tanulni ? Tudnátok tippeket adni ?

Előre is köszönöm a válaszokat :)



2018. máj. 20. 20:35
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Válts nemzetet.
2018. máj. 20. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Sorozat. Angolul, angol felirattal, szótárral, egy rész többszöri végig nézésével, 1 év alatt 0-ról középfokig.
2018. máj. 20. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm :) várom a további tapasztalatokat
2018. máj. 20. 22:26
 4/5 anonim ***** válasza:
65%

A szülők által nagyon haszontalannak vélt videojátékoknak hála 12 éves koromban középfokon kentem az angolt, úgy, hogy alapjáraton sosem tanultam. Amikor alapban elkezdték tanítani, sokáig dögunalom volt, max az igeidőket kellett átnézegetnem.


Aztán egy ideig 14-15 éves koromban animéket fordítottam angol felirat alapján magyarra. Ehhez már kellett egy kis extra erőfeszítés.


Utána simán angol videókat nézegettem youtube-on. Mintha magyart néznék, semmi extra.


Az a vicc amúgy, hogy nekem a nyelvtan is csettintésre megy. Egyszerűen "b@#ssza a fülem, ha valami helytelenül van írva vagy mondva". Azonnal tudom hova mi kerül, mit hogyan kell mondani. Pedig sosem tanultam ezt sem.


Tehát, mondhatni 0 tanulással és élvezettel erős B2, talán még gyenge C1 szintre is eljut az ember.


Idén fogok C vizsgát tenni, nem nagyon aggódom miatta.

2018. máj. 21. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A középsuliban és az egyetemen nyelvészeket képeznek és nem nyelvhasználatot tanítanak - ezért bármilyen aktív nyelv gyakorlás jól jön. Persze jó, ha megvannak az alapok - az angol nyelvtan középfokig nagyjából 4-6 óra alatt elmagyarázható. Onnantól használd. Alkoss szitukat. Menj ki külföldre - ha teheted. Olvass könyveket: egyszerű Harry Pottertől kezdve a Andy Weir - Martian vicces scifijén és az Animal Farmon át a komoly filozófiai témájú az Napoleon Hill's Outwitting the Devil-ig bármi segít, hogy kicsit a szókincset, kifejezést táradat megerősítsed. Ezen felül napi szintű vlogokat tudok ajánlani, mert ott aktuális témákkal találkozol, amiről könnyű beszélni és jobban rögzül ezáltal a nyelv.


A külföldi nyelvhasználat fejleszt a legerősebben, mert ott nem tudsz kibújni alóla :)

2018. máj. 21. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!