Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Koreában angol tanár vagy...

Koreában angol tanár vagy tolmács?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Már 2 éve ismerkedek a koreai kultúrával és azóta tanulom is a nyelvet. Annyira beleszerettem az egészbe, hogy mindenképpen szeretnék Koreában egyetemen tanulni, majd a későbbiekben ott is dolgozni.

Angol tanáron és angol-koreai tolmácson gondolkozom, viszont nem tudom, melyikkel mehetnék többre, valamint melyikkel keresnék jobban.

Mit tanácsoltok?



2018. máj. 20. 22:41
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
0%
Inkább tanulj valami normális szakmát pl. asztalos, kovács vagy tetőfedő. -:
2018. máj. 21. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 Boboka67 válasza:
Szia, nem tudom, hogy még érdekelt vagy-e ebben a kérdsében vagy sem, de azért elmondanám, hogy nem csak ez a két munka lehetőség van, hogyha beszéled a nyelvet. Persze hátránnyal indulsz hiszen valőszínűleg előbb vesznek fel egy koreait mint téged, de nem lehetlen. Én is kint élek és eltudtam helyezkedni egy honosított diplomával, és persze közel anyanyelvi szintű nyelvtudással. És igen nem könnyű, nagyon nem. Az emberek zárkózottak, nehezen nyitnak az új felé, bár ez inkább az idősebb rétegre mondható el. Eléggé látszanak sajnos a különböző társasági "rangok", hogy így mondjam. És a jövőbeli párod szülei sem biztos, hogy kicsattanó örömmel várnak majd. Én ennek tudatában mentem ki és nem bántam meg. Nagy nehezen ugyan, de sikerült kialakítanom egy nagyszerűnek mondható életet, jó kapcsolatot létrehozni a férjem családjával, ami vissza gondolva minden volt csak egyszerű nem, tehát a végére csak annyi, hogyha kiszeretnél menni rajtad áll. Viszont egy semmi végzettséggel ne várj sok jót, legfeljebb egy kávézóba mehetsz vagy valami hasonló helyre. Ami persze nem szégyen, hisz az is munka. Csak nem mindenkinek ez az életcélja.
2021. júl. 7. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim válasza:
Én elég sok angol nyelvű vlogot nézek Koreáról, és úgy látom, hogy csak az taníthat angolt, aki angol anyanyelvű országból jön, pl. USA, Kanada, UK, Ausztrália. Angol tudással el lehet helyezkedni más munkakörben is, de ahhoz kell valami speciális szaktudás, mondjuk számítógép programozás, amit nem tud megcsinálni egy koreai.
2022. szept. 13. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!