Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol után milyen nyelvet...

Angol után milyen nyelvet tanuljak? Melyik hasonlít rá?

Figyelt kérdés
Angolból 95%-os lett a felsőfokúm, így úgy döntöttem, hogy ennek a szinten tartasa mellett ideje lenne elkezdeni egy másikat. Melyik az amelyik hasznos és angol után könnyebb tanulni, mert mondjuk hasonlít rá?
2018. jún. 1. 16:48
 1/4 anonim ***** válasza:
73%
Az olaszt vagy a spanyolt ajánlom. Én olaszt tanultam és könnyen boldogultam vele az angol után.
2018. jún. 1. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Először is gratulálok az eredményedhez, egyszer majd én is szeretnék hasonló felsőfokút (az angollal tervezek foglalkozni)!

Angolból most B2 szinten vagyok és 1-2 hónapja kezdtem el németet tanulni, de már előtt is hallottam eleget. Számomra könnyebb úgy a német, hogy nem ez az első nyelv és már tudok angolul, mert tényleg eléggé hasonló a kettő. Sok szó nagyon hasonló, leírva és kimondva is.

Én azért kezdtem el németet tanulni, mert ki fogunk költözni német nyelvterületre, de ha nem költöznénk ki, akkor is tanulnám, mert az angol után talán a leghasznosabb, legbeszéltebb nyelv. A nyelvtan nehezebb abból a szempontból, hogy mindig tudni kell a szó nemét, na meg a ragozások, de ez gondolom csak az elején nehéz.

Szóval ha nem utálod a németet (az elején én is utáltam), akkor azt ajánlom. Germán nyelvcsalád mindkettő, de a némettanárnőm tud franciául és sokszor felhoz francia szavakat, amelyek hasonlítanak a németre, szóval a franciára is hasonlít valamennyire.

Olasszal nincs tapasztalatom, de szép nyelv és állítólag nem is nehéz, úgyhogy szeretnék majd olaszul is tanulni egyszer.

Tanuld azt, amelyikhez van kedved!

2018. jún. 3. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Előző vagyok, mondok pár szót, ami hasonló az angol-németben.

better - besser

apple - apfel

music - musik

fater - vater

mother - mutter

street - strasse

stb....

2018. jún. 3. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ennyi erővel hollandul is tanulhatsz, az is hasonlít.

Az előzőt folytatva:


beter

appel

muziek

vader

moeder

straat

2019. aug. 24. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!