Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Milyen nyelven tanuljak? Van...

Milyen nyelven tanuljak? Van olyan nyelv ami hasonlit a magyarra (kiejtés szerinti írásmód, nyelvtan)?

Figyelt kérdés
angolul nagyából már tudok, de kéne mégegy nyelv.
2009. aug. 27. 15:31
1 2
 1/11 anonim válasza:
Attól függ, hogy ki akarsz-e menni külföldre dolgozni. Angollal nagyon sok helyen el lehet boldogulni, de Németországban, Ausztriában, holandiában, Belgiumban és Olaszországban inkább németül érteted meg magad. A franciát nem ajánlanám. A spanyol izgalmas, szexy, és sok helyen beszélik, ráadásul utána nagyon könnyű a portugált megtanulni. A japánt se nehéz szerintem megtanulni, sokban hasonlít a magyarra. Egyébként meg az érdeklődési köreidtől és a terveidtől függ. Például tudományos szakoknál előkövetelmény/előny a latin nyelvtudás. Japán nyelvtudással pedig mindig találsz mellékes munkát fordítóként, mert a nyugatiak annyira nem szeretik megtanulni :)
2009. aug. 27. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
majd a mesterképzéses diplomához kéne olyan nyelv amit könnyű tanulni/ kiejteni magyarként. külföldre egyáltalán nem szeretnék menni(elvből)
2009. aug. 27. 15:52
 3/11 anonim ***** válasza:
95%
a finn-t teljesen úgy kell ejteni ahogy írod. kivéve,hogy a "y" az "ű", az "ä" pedig kicsit "e"-s.
2009. aug. 27. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

A magyarhoz hasonló nyelvtanú nyelvek a finnugor nyelvek, melyek borzasztó nehezek és nem érdemes tudni őket.


Szintén a magyarhoz hasonló logikájú az indonéz nyelv (könnyű) és a szuahéli (nagyon könnyű), de az előbbivel csak Indonéziában boldogulhatsz, az utóbbival pedig csak néhány afrikai ország nagyobb városaiban.


Nem javaslom, hogy olyan nyelvet tanulj, aminek a nyelvtana hasonlít a magyarhoz...


Könnyű nyelvek a spanyol és olasz, meg a portugál. Kicsit nehezebb a francia, orosz és a német. Nehéz nyelvek a szláv nyelvek, és pokoli nehezek az arab, a kínai, a koreai és a japán.


A német egy elég használható nyelv, de csak Európában. Szerintem eléggé nehéz, nehézkes, bonyolult. Mások könnyűnek tartják. A spanyol nagyon elterjedt, majdnem világnyelv. Emellett nagyon könnyű is. Vicces nyelv, nem túl szép, nem túl izgalmas, de logikus, világos. A spanyol feltörekvő nyelv (az USA és Mexikó nyelve, meg a fejlődő Dél-Amerikáé). A portugál is egy feltörőben lévő jövőbeli nagyhatalom (Brazília) nyelve. Érdekesebb, de nehezebb a spanyolnál.


Az orosz is hasznos, egyrészt mert Oroszország 20-30 éves távlatban fontos ország lesz, másrészt mert oroszul nagyon sok minden van, amit érdemes olvasni (az utóbbi igaz a németre és franciára - a spanyolra kevésbé).


Kínaiul tudni értékes, ritka tudástőkét jelent. Viszont aki nem nyelvzseni, attól herkulesi erőfeszítéseket kíván.


Én angolul és németül tudok, és spanyolul tanulok a fenti logika alapján. De annak is van értelme, ha az angol mellé egy kevésbé ismert, de hasznos nyelvet tanulsz. Pl. kínait vagy oroszt.

2009. aug. 27. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ajánlom a franciát a nyelvtana nagyon hasonlít a magyarhoz, az angol nyelv pedig a franciából alakult ki ,tehát az írott formák hasonlóak. Én mikor elkezdtem franciául tanulni gyakorlatilag kimondtam a szavakat angolosan és 90%ban eltaláltam ezek után a jelentésüket.
2009. aug. 27. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

"az angol nyelv pedig a franciából alakult ki ,tehát az írott formák hasonlóak."


Így van. És a spanyollal méginkább ez a helyzet. Aki tud angolul, az a spanyolt több száz szavas szókinccsel kezdi.

2009. aug. 27. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
Ha komolyabb szándékod nincs a nyelvel, csak a mesterképzéshez követelmény, akkor ajánlom a lovárit. Többen azt mondják, hogy 3 hónap tanulás után már le lehet belőle nyelvvizsgázni. De mások aztmondják, hogy nehéz. De biztosan élvezetes lenne tanulni:D(legalábbis nekem tetszene, ha tanulhatnám)
2009. aug. 27. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

"ajánlom a lovárit. Többen azt mondják, hogy 3 hónap tanulás után már le lehet belőle nyelvvizsgázni. De mások aztmondják, hogy nehéz."


Lehet, hogy nem veszik komolyan a vizsgáztatást, és akkor csakugyan könnyű nyelv. Egyébként kb. a némettel lehet egy szinten a nyelv bonyolultsága alapján.

2009. aug. 27. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Köszi a válaszokat!
2009. aug. 27. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Én hindít tanulok, nekem a szívem csücske. Logikus az írás és nem is nehéz, nyelvtana csak egy hajszállal nehezebb az angoltól, bár vannak olyan hangok, amiket meg kell szokni.

És az se mellékes, hogy a mandarin kínai után a 2. nyelv összesen olyan 5-600 millió beszélővel.

2009. aug. 30. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!