Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Lefordítanátok ezt nekem...

Eliza2020 kérdése:

Lefordítanátok ezt nekem németre?!

Figyelt kérdés
Pl ha megkérdezik egy boltba hogy segíthetnek e akkor hogy mondjam hogy nem,csak nézelődök. Tudnátok ajánlani egy jó app ot amiből tanulhatnék? Egy kicsit megyek a nyelvtannal van baj meg a mondatokat összerakni. Köszönöm.

2018. jún. 4. 20:02
 1/10 anonim ***** válasza:

Mond azt, hogy:

Nein, ich brauche keine Hilfe.


Ysty Style nevű app nekem egész jónak tűnik. Hátrányaként megjegyezhető, hogy kevés példamondatot írtak bele, de amit beleírtak az korrekt.


Ha segítség kell, írhatsz nekem is üzenetet, de van itt sok megbízható felhasználó rajtam kívül is, akik szívesen segítenek.

2018. jún. 4. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Rick Mave ***** válasza:
100%

#1) "Nein, ich brauche keine Hilfe."

Igen, így is lehet mondani, de ez nem túl udvarias, ahogy magyarul sem az, hogy "Nem, nincs szükségem segítségre."


Amit szokás (udvariasan) egy ilyen szituban mondani, és amire a kérdező is kíváncsi:


>> (Nein,) ich sehe/schaue mich nur um.

vagy: Ich möchte mich nur umsehen/umschauen.

2018. jún. 5. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Lehet hogy én élek elmaradott környéken, de szerintem nem modortalan a "nincs szükségem segítségre" válasz.


Amennyiben a kérdező is annak tartja, akkor kétség kívül helytállóbb a második válasz. :)

2018. jún. 5. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
UI: Az 1. és a 3. választ is én adtam.
2018. jún. 5. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm !! :)
2018. jún. 5. 09:07
 6/10 anonim ***** válasza:

Háát, nem épp modortalan, de a sokszor túludvarias németeknek simán lehet az :D


Svájcban legalábbis mindig mindent ötször megköszönnek (pl .leejtett valamit), vagy épp elnézést kérnek, stb. :)

2018. jún. 5. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Ennyit kérnék mèg...egy parkolás miatt kaptam..haha..

Es ist platzsparend zu parken,das gilt in der Regel auch für das Halten.

2018. jún. 5. 17:15
 8/10 Rick Mave ***** válasza:
Helytakarékosan kell parkolni, ez általánosságban érvényes a (rövid) megállásra is.
2018. jún. 5. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :)
2018. jún. 5. 17:59
 10/10 Rick Mave ***** válasza:
100%
Egyébként, az eredeti kérdésre visszatérve, én nem használtam azt a jelzőt, hogy "modortalan", hanem csak annyit írtam, hogy "nem túl udvarias", minthogy nem az. Ha egy eladó kedvesen megkérdezi, hogy "Segíthetek?" és erre az a válasz, hogy "Nincs szükséges segítségre", az elutasító és kissé barátságtalan. Szerintem teljesen általános az a szóhasználat, hogy "Nem, köszönöm, csak szeretnék körülnézni". És németül sincs ez máshogy...
2018. jún. 5. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!