Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Otthagyjam a nyelvsulit?

Otthagyjam a nyelvsulit?

Figyelt kérdés
Ajándékba kaptam egy félintenziv nyelvtanfolyamot (angol). Irattak egy szintfelmérő tesztet , ez alapján raktak be egy csoportba (a2). ~ 1.5 hónapja tart a kurzus (heti 2 nap ,3 óra egy alkalom) , viszont azóta szinte semmi újat nem tanultam, inkább csak kicsit felelevenítette a dolgokat amiket már eddig is tudtam. Kihagytam pár alkalmat már, de egyáltalán nem vagyok lemaradva mert én ezeket már tudom amiket akkor vettek a többiek amikor hiányoztam. Igazából úgy gondolom többre mennék azzal, ha azt a heti 2*3 órát otthon angoloznám végig és a nyelvvizsgára készülnék, mert ez a cél. Ilyeneket tanulunk, hogy going to, will, present perfectnel járunk most... Kicsit nekem lassú a tempó és úgy érzem nem tanulok olyan sokat itt mint amire számítottam. Viszont részben adott is valamit de annyira nem sokat,hogy 3 órát "elvegyen" a napombol, amikor pihenni szeretnék munka miatt például, mivel a feladatok 80% át megcsinálom simán hibátlanul.. Bár ezek nem valami nagyon nehéz feladatok.. Július közepéig tart a tanfolyam, nyaralás miatt viszont akkor már hiányozni fogok 3 alkalmat a vége felé. Ti mit tennétek?

2018. jún. 6. 10:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Ez nyelvvizsgára felkészítő tanfolyam? Simán lehet, hogy te már vagy olyan szinten, hogy jól menjen a vizsga is, én azért végigjárnám, mert sose árt az ismétlés, legalább a fejedben lesz átfogó módon, amit tudnod kell. De ha csak sima tanfolyam, ami nem kifejezetten a nyelvvizsga felkészülést célozza meg, és amúgy is ajándékba kaptad, tehát nem buksz rajta anyagilag, akkor érthető, ha inkább otthagynád.
2018. jún. 6. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nem a nyelvvizsgára készít fel, csak egy tankönyvet veszünk át, ez ilyen A 1 szint körül van, azt hittem, később nehezebb lesz majd azért nem iratkoztam át az elején máshova, most meg már késő :D De néha azt érzem , hogy miért vagyok én itt, mert tényleg annyira egyszerű anyagot veszünk..
2018. jún. 6. 10:42
 3/12 anonim ***** válasza:
72%

Ha A1 szintű akkor hogy gondoltad hogy később nehezebb lesz? :D

Az még az alapfokot se éri el. Így tuti ott hagynám.

2018. jún. 6. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem tudtad megoldani a szintfelmérő tesztet és az eredményed alapján ebbe a kezdőcsoportba soroltak be, akkor ott mégiscsak vannak lemaradásaid, nem gondolod? Sok diák van, aki úgy gondolja, hogy tudja a nyelvtant, de amikor feladatokat kellene csinálnia, akkor mégsem tudja megoldani őket, mert IQ-ból akarja megcsinálni és a nyelvtanra fittyet hány.
2018. jún. 6. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Megtudtam oldani, kisebb hibáim voltak , mivel siettem mert ott helyben írtam meg 10perc alatt. Ilyenekre gondolok, hogy has helyett have-t írtam, mert nem gondoltam át teljesen, nyilván nyújt valami újat, csak hát 3 óra az 3 óra :D
2018. jún. 6. 16:31
 6/12 A kérdező kommentje:
Feladatokra vissza térve , amíg a többiek csinálják a feladatot amit a tanár kiad, én már rég kész vagyok vele amíg ők a felénél sem járnak.
2018. jún. 6. 16:33
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

van egy viszonylag új találmány, beszédnek hívják... Biztosan van a nyelviskola vezetőségének is füle...

És néma gyereknek az anyja se.

A nyelviskolák politikája az, hogy pénzt vissza nem adnak, de hajlandóak bármi másra.

2018. jún. 6. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
I am in the same boat. I study in a class but the level is too low for me. I dont care what the teachers say. I know the whole grammar. I think I am sometimes better at the grammar than the teachers themselves.
2018. jún. 8. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
59%
Kéresd át magad feljebb levő csoportba, ha tényleg ennyire kevés neked ez a szint, azt már biztosan a tanár is észrevette. Július közepéig még rengeteget tanulhatsz egy komolyabb tempójú társaságban.
2018. jún. 10. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Nem kell háborognod. Ne akarj annyira sietni, mert biztos vagyok benne, hogy még nem mennek teljesen az alapok. Nemhiába vagy ott.


Ha nincs türelmes és ismételni sem akarsz, akkor csodát ne várj. Ha nem akarsz ismételni, összeborul az egész eddig megtanult anyag mert úgyis elfelejted.


De hát a falnak beszél az ember.

2018. jún. 26. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!