Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mennyi idő lehet németből...

Mennyi idő lehet németből kozepszintre eljutni?

Figyelt kérdés
Angolból felsőfokon állok. Ha elkezdenek mellette napi 1 órában nemetezni akkor mennyi idő lenne eljutni erős b2re? Segít valamit, hogy az angol jól megy?
2018. jún. 7. 17:05
 1/3 anonim ***** válasza:
Nekem 3 év volt (gimnáziumban, heti 4-6 tanóra mellett + leckék, de ugye nyáron nem foglalkoztam vele)
2018. jún. 7. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ez most nagyon hülyén hangozhat, de nekem annyiból lett meg a német B2, hogy sok Rammsteint hallgattam világ életemben. :D Ennyi a trükk. Élvezni kell, és akkor ragad az emberre. Szerintem nem az idő számít, lehet hogy napi egy órát németezel, de untat és akkor nem tudsz úgy koncentrálni rá. Találj valami módot rá, hogy szórakoztasson a némt, és akkor észre se fogod venni, mennyi időt foglalkozol vele, úgy fog rád ragadni.
2018. jún. 8. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Angol után nehezebb lesz a német sokkal, mivel nehezebb nyelv is. Szóval az, hogy felsőfokon vagy angolból nem jelent semmit. Nálunk gimiben az angolosok eléggé szenvedtek vele, német után angolt viszont sokkal könnyebb tanulni.

Szerintem azért 2-3 év kellhet hozzá, hogy jól megtanulj németül és biztosan használd a nyelvet, ha szerencséd van 1 év alatt is tudsz nyelvvizsgázni, csak nem biztos, hogy alapos és biztos tudásod lesz.

Sok sikert, a német egy nagyon klassz nyelv! :)

2018. jún. 8. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!