Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nagyon sokat felejtettem...

Nagyon sokat felejtettem németből. Hogy mondjam meg a tanáromnak hogy nem tudom megcsinálni a feladott feladatokat?

Figyelt kérdés
Múlt héten voltam először különtanárnál. Átbeszéltük, hogy melyik nyelvvizsgát szeretném majd csinálni, meg hogy haladjunk az anyaggal. De nem volt még semmi tanulás vagy magyarázat. Aznap küldött nekem nyelvtani feladatokat. Szenvedek az egésszel. 2 éve volt utoljára német órám. Szinte mindent elfelejtettem. A feladatok is németül vannak felírva, sok helyen azt sem tudom mit kell csinálni. 30 oldalból kb 10et tudtam megcsinálni úgy ahogy. Borzasztóan szégyellem magam. Hogy mondjam meg neki hogy ennyire nem megy a dolog? Folyton a papírok felett vagyok, de nem jutok semmire.

2018. ápr. 30. 13:20
 1/6 A kérdező kommentje:
A német nekem mindig második nyelv volt, így sajnos nagyon minimális alapom van.
2018. ápr. 30. 13:21
 2/6 anonim ***** válasza:

Úgy vállalt el és úgy állapodtatok meg, hogy nem mérte fel a tudásod? Érdekes... Mondjuk nekem a 30 oldal feladat is fura. Biztos, hogy jó tanár?


A kérdésedre válaszolva: mielőbb mondd meg neki, hogy sokat felejtettél, így ahogy itt leírtad (második nyelv stb.), és ezek alapján struktúrálja/struktúráljátok át a haladási tervet és esetlegesen a kitűzött nyelvvizsga cél időpontját.

2018. ápr. 30. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem szintfelmérőnek szánta a feladatokat?
2018. ápr. 30. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nem volt szintfelmérő. Lehet jobb is mert nagyon gyenge vagyok ebből, amit mondtam is neki. Előről szeretném kezdeni az egészet. Azt mondta amit nem tudok azt hagyjam ki és majd elmagyarázza. Csak már a sírás kerülget. Diplomához kéne 2 nyelvvizsga. Az angol megvan, a német hiányzik. De szerintem ebből 10 év múlva se fog sikerülni. Nagyon el vagyok keresedve.
2018. ápr. 30. 13:35
 5/6 anonim ***** válasza:
51%
Első vagyok: fel a fejjel, ez most azért frusztráló, mert nem a te szinteden van. De te tudtad, hol tartasz, és ha elölről kell kezdened, akkor sincs gond, mert feljössz majd a nyelvvizsga szintre. Nem 10 év alatt, és tuti, fognak is beugrani korábban tanult dolgok. Továbbra is tartom, a tanár hibázott.
2018. ápr. 30. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Akkor meg őszinte leszek vele, hogy nem mennek ezek a dolgok és nézzük át. Úgysem tudok mit tenni. Nem hibázott ő sem, mert a héten fogunk elkezdeni rendesen tanulni.

Köszönöm a biztatást,rendes vagy!

2018. ápr. 30. 14:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!