Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ha emelt szintű érettségit...

Ha emelt szintű érettségit teszek egy nyelvből, akkor kapok hozzá középfokú nyelvvizsgát is?

Figyelt kérdés

2018. jún. 7. 19:59
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

az érettségi bizonyítvány vagy tanúsítvány "nyelvvizsga-bizonyítvánnyal egyenértékű okirat"

40% felett B1, 60% felett B2 szinten

2018. jún. 7. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
3%
Nem.
2018. jún. 7. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
62%
Komolyan? Akkor tévedtem.
2018. jún. 7. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
79%

Én megkaptam a felsőfokút.


Az volt a követelménye, hogy minimum 60%-os emelt angol érettségi és még valamennyi (nekem szám szerint 2) tárgyból angol nyelven tett érettségi. Nekem vendéglátásból és angol nyelvi civilizációból volt. De lehetett volna történelemből is vagy bármi. Érdemes ennek utána járni. :-)

2018. jún. 7. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat!
2018. jún. 7. 22:29
 6/8 anonim ***** válasza:
Az emelt szintű nyelvi érettségi, ha sikeres, akkor középfokú nyelvvizsgával egyenértékű. Felsőfokút viszont egy emelt érettségivel biztos nem adnak sajnos.
2018. jún. 9. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Utolsónak: magára az emelt érettségire valóban nem. Abban az esetben viszont igen, ha kéttannyelvű/nemzetiségi iskolába jártál, ahol a nyelvórákon kívül közismereti tantárgyakat is az adott nyelven tanultál, és az adott nyelven érettségizel belőlük (pl. matek, történelem németül/angolul). Nemzetiségi iskolákban még nemzetiségi nyelv és irodalom is van, sokan abból érettségiznek x nyelv, mint idegen nyelv helyett. Én is így voltam ezzel németből. És ha leérettségizel mellette még két tantárgyból az adott nyelven, államilag elismert felsőfokú nyelvvizsgát kapsz.
2018. jún. 9. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ezért írtam, hogy egy emelt érettségivel :)

Normál rendszerben igaz ez, a másik már egy elég speciális eset.

2018. jún. 10. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!