Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nyelvvizsgadíj visszatérítése?

Nyelvvizsgadíj visszatérítése?

Figyelt kérdés
Valaki már visszakapta a pénzt? Ismerettségi körömből eddig senki, én sem. Postán küldtem el a kérelmet, elméletileg lehet elektronikus úton is lehet, de nem találok sehol semmilyen címet. Hol tudok utána érdeklődni hogy megkapom e a pénzt? Illetve eljutott e hozzájuk egyártalán a levelem?
2018. jún. 14. 12:47
 1/4 anonim ***** válasza:
1-2 hónap is lesz mire válaszolnak.
2018. jún. 14. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ismerőseim több mint 2hónapja küldték el a kérelmet
2018. jún. 14. 19:14
 3/4 anonim válasza:
Én Április elején küldtem be, de még mindig semmi. Valami csoda folytán sikerült váltani velük emailt, és azt a választ kaptam, hogy megtörtént az elbírálás, és nyomtatásra meg postára adják, valamint hogy a pénzügyi osztály majd küldi. Ez volt 3 hete, és azóta se egy levél, se semmi...
2018. jún. 18. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy az 1 éves benyújtási határidő igazából a valódi eljárás határideje... Én is már 2 hónapja várom, és semmi. Egyébként felhívnám a figyelmet az Ákr (közigazgatási eljárásról szóló törvény) határidők túllépésére vonatkozó részét:



51. § [A határidő túllépése]


Ha a hatóság


a) határidőben nem hoz függő hatályú döntést,


b) az ügyintézési határidőt túllépi - és függő hatályú döntés meghozatalának nem volt helye -,vagy


c) az automatikus döntéshozatal, vagy a sommás eljárás szabályait indokolatlanul mellőzi,


az eljárás lefolytatásáért illetéknek vagy díjnak megfelelő összeget, ennek hiányában tízezer forintot megfizet a kérelmező ügyfélnek, aki mentesül az eljárási költségek megfizetése alól is.


Valaki bepróbálkozhat vele.

2018. jún. 19. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!